Keisti kalbą:
Image
men and women talking in a meeting

Palūkanų normos rizikos valdymas

Palūkanų normos atspindi ekonominę situaciją šalyje ar regione ir gali greitai kisti. Šie pokyčiai daro tiesioginę įtaką įmonių ir finansų įstaigų veiklos sąnaudoms ir investicijoms. Turimos palūkanų normos rizikos valdymo priemonės suteikia apsaugą nuo bet kokio neigiamo tokių pokyčių poveikio.

Paragraphs

Palūkanų normos rizikos valdymo nauda

  • Apsauga nuo nepageidaujamų palūkanų normos pokyčių
  • Fiksuotos palūkanų išlaidos ilgalaikėms paskoloms ar investicijoms
  • Galimybė pasinaudoti palankia rinkos situacija
  • Tikslesnės finansinės prognozės ir biudžeto planavimas

Finansinės rizikos įvertinimas

  • Atsižvelgdami į Jūsų įmonės veiklą, atliekame palūkanų normos rizikos analizę
  • Įvertiname galimas įmonės išlaidas dėl nepalankaus palūkanų normos svyravimo
  • Pristatome galimus palūkanų normos rizikos valdymo metodus
  • Teikiame individualiai pritaikytas rizikos valdymo rekomendacijas, remiantis klientui priimtinos rizikos tolerancijos lygiu

Mūsų teikiamos paslaugos

Palūkanų normos apsikeitimo sandoris

Palūkanų normos apsikeitimo sandoris (angl. interest rate swap, IRS) – tai dviejų šalių susitarimas tam tikrą laikotarpį sutartu periodiškumu apsikeisti palūkanų mokėjimais. Įprastai viena šalis moka fiksuotąsias, kita — kintamąsias palūkanas (pavyzdžiui, 3 mėn. EURIBOR ar 6 mėn. EURIBOR).

Palūkanų normos viršutinės ribos pasirinkimo sandoris

Palūkanų normos viršutinės ribos pasirinkimo sandoris – tai susitarimas, pagal kurį bankas Jums moka kompensaciją,  jei kintama palūkanų norma (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartu laikotarpiu viršija numatytą palūkanų normos viršutinę ribą. Už paslaugą taikomas vienkartinis mokestis, kuris paprastai mokamas sandorio sudarymo dieną.

Palūkanų normos apatinės ribos pasirinkimo sandoris

Palūkanų normos apatinės ribos pasirinkimo sandoris – tai susitarimas, pagal kurį bankas Jums moka kompensaciją, jei kintama palūkanų norma (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartu laikotarpiu nukrenta žemiau numatytos ribos.

Palūkanų normos intervalo derinys

Tai Jūsų ir banko susitarimas, kuriuo nustatomas priimtinas didžiausios ir mažiausios kintamos palūkanų normos intervalas (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartam laikotarpiui.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MiFID)

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID), reglamentuojanti finansinių investicinių paslaugų teikimą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje bendrijoje (EEB), galioja nuo 2007 metų. MIFID direktyvos reikalavimų tikslas yra suteikti papildomą apsaugą investuotojams ir skatinti finansų rinkų skaidrumą, susijusį su finansinių priemonių sandoriais.

2018 m. sausio 3 d. įsigaliojo naujos Finansinių priemonių rinkų direktyvos 2014/65 / ES (MIFID II) taisyklės, kurios turi įtakos kiekvienam investuotojui, užsiimančiam finansinių priemonių sandoriais.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis. Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius ir produktų savybes rasite leidiniuose „Finansinių priemonių rizikos aprašymas" (PDF) ir „Išvestinių finansinių priemonių sandorių aprašas" (PDF).