SEB pripažįsta, kad labai svarbu prisiimti ir vykdyti tarptautinius įsipareigojimus, kurie padeda užtikrinti tvaresnę veiklą. SEB remia toliau nurodytas tarptautines sutartis ir tarptautines sistemas, kurios rodo mūsų pasiryžimą toliau vadovautis atsakingos bankininkystės principais, mažinti su tvarumu susijusią riziką ir skatinti bei remti tvarumo raidą visuomenėje.
Paryžiaus klimato susitarimas (The Paris Climate Agreement)
Vyriausybių susitarimas, kad vidutinė planetos temperatūra nepakiltų daugiau kaip 2 laipsniais ir siektų 1,5 °C, palyginti su iki pramoniniu laikotarpiu. SEB dalyvauja nuo 2015 metų.
Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai (UN Sustainable Development Goals)
Septyniolika patvirtintų pasaulinių tikslų (EN), kurie turi būti įgyvendinti iki 2030 metų. Juos parengė vyriausybės, privatus sektorius ir pilietinė visuomenė, kad būtų užtikrintas darnus mūsų planetos vystymasis. SEB dalyvauja nuo 2015 metų.
Visuotinė žmogaus teisų deklaracija (Universal Declaration of Human Rights)
Visų Jungtinių Tautų pareikštos teisės ir laisvės, kuriomis kiekvienas turi teisę naudotis. SEB įsipareigojęs nuo 2008 metų. Daugiau pie deklaraciją (EN).
Jungtinių Tautų pagrindinių verslo ir žmogaus teisių pagrindiniai principai (UN Guiding Principles on Business and Human Rights)
Rekomendacijų rinkinys valstybėms ir įmonėms siekiant užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams, padarytiems vykdant verslą, ir juos ištaisyti. SEB dalyvauja nuo 2013 metų. Daugiau apie šiuos principus galite skaityti čia (PDF, EN).
Aštuonios pagrindinės Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijos dėl darbo standartų (The eight ILO Core Conventions on Labour Standards)
8 TDO konvencijos dėl pagrindinių principų ir teisių darbe, kurių perkėlimui į nacionalinę teisę turėtų būti teikiama pirmenybė. SEB dalyvauja nuo 2014 metų. Daugiau apie konvencijas galite skaityti čia (EN).
Vaiko teisės ir verslo principai (The Children's Rights and Business Principles)
Principai, kuriais vadovaujasi įmonės darbo vietoje, rinkoje ir visuomenėje, siekdamos užtikrinti vaikų teisių pagarbą ir laikymąsi. SEB dalyvauja nuo 2014 metų. Apie šiuos principus galite daugiau sužinoti čia (PDF, EN).
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijos daugiašalėms įmonėms (EOCD gudelines for Multinational Enterprises)
Vyriausybių pateiktos rekomendacijos tarptautinėms įmonėms (EN). Jos pateikia neprivalomus atsakingo verslo etikos principus ir standartus, kurie atitinka galiojančius įstatymus ir tarptautiniu mastu pripažintus standartus. Juos pateikia vyriausybės remiama įstaiga (Nacionalinis informacijos centras), kuri nagrinėja konkrečius atvejus – skundus, pateiktus įmonėms, tariamai nesilaikiusioms gairių standartų. SEB dalyvauja nuo 2000 metų.
Jungtinių Tautų pasaulinis susitarimas (UN Global Compact)
Visuotinų tvarumo principų įgyvendinimo sistema tokiose srityse kaip žmogaus teisės, aplinkos apsauga ir kova su korupcija. SEB dalyvauja nuo 2004 metų. Apie susitarimą sužinokite daugiau čia (EN).
Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programos finansų iniciatyvos principai atsakingoje bankininkystėje (UNEP FI - Principles For Responsible Banking)
Strateginė bankų tvarumo sistema, kuri duoda teigiamos naudos visuomenei integruojant Paryžiaus klimato susitarimo ir tvaraus vystymosi tikslus į veiklą ir procesus. SEB įsipareigojo nuo 2019 metų. Daugiau apie principus sužinokite čia (EN).
Bankų aljansas siekia nulinio anglies dioksido išmetimo (Net Zero Banking Alliance)
Tarptautinis bankų aljansas jungia 45 bankus iš 23 šalių ir įsipareigoja, kad šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos, kurias lems projektai, finansuojami iš bankų suteiktų paskolų ir investicijų portfelių, pasieks nulinį lygį iki 2050 metų. SEB pasirašė susitarimą 2021 metais. Daugiau apie šį aljansą skaitykite čia (EN).
Pusiaujo principai (Equator Principles)
Finansų įstaigų patvirtinta rizikos valdymo sistema siekiant nustatyti, vertinti ir valdyti aplinkos apsaugos ir socialinę riziką projektų įgyvendinimo metu. Pirmiausiai skirta būtiniausiems išsamaus tikrinimo ir stebėsenos standartams pateikti. SEB įsipareigojo laikytis principų 2007 metais. Daugiau apie principus sužinokite čia (EN).
Su klimatu susijusios finansinės informacijos atskleidimo darbo grupė (Task Force on Climate Related Financial Disclosure, TCFD)
TCFD – finansinio sektoriaus iniciatyva, sukurta rengiant rekomendacijas dėl savanoriško su klimatu susijusios informacijos atskleidimo, skirta naudotis įmonėms, teikiančioms informaciją investuotojams, skolintojams, draudikams ir kitoms suinteresuotoms šalims. SEB įsipareigojo laikytis rekomendacijų nuo 2018 metų. Daugiau apie iniciatyvą galite skaityti čia (EN).
Jungtinių Tautų atsakingo investavimo principai (UN Principles for Responsible Investments, PRI)
Šeši investavimo principai, apibūdinantys galimus veiksmus, susijusius su aplinkosauga, socialinių ir valdymo klausimų (ESG) įtraukimu į investavimo praktiką siekiant geriau suderinti investuotojų tikslus su visuomenės tikslais. SEB įsipareigojo nuo 2008 metų. Daugiau apie principus galite sužinoti čia (EN).
Poseidono principai (The Poseidon Principles)
Tai tarptautinė sistema, skirta atsakingam laivininkystės finansavimui užtikrinti. Principai rodo Tarptautinės jūrų organizacijos, kuri yra specialioji Jungtinių Tautų agentūra, atsakinga už tarptautinių vandenų valdymą. Principų tikslas remti su laivininkyste susijusių industrijų perėjimą prie tvaresnės ateities. SEB įsipareigojo nuo 2020 metų. Sužinokite daugiau apie Poseidono principus (EN).
Atsakingo perdirbimo standartai laivininkystėje (Responsible Ship Recycling Standards)
Šie standartai yra sukurti bankų norint užtikrinti, kad laivai yra išardomi ir perdirbami tvariai, laikantis aplinkosaugos reikalavimų. SEB įsipareigojo laikytis šių standartų 2021 metais. Sužinokite daugiau apie Atsakingo perdirbimo standartus laivininkystėje (PDF, EN).