Visą banko veiklą, įskaitant ir tvarumą, reglamentuoja vidaus ir išorės politikos, instrukcijos ir rekomendacijų rinkiniai. Tvarumo srityje vadovaujamės įmonių tvarumo, aplinkosaugos, žmogaus teisių ir mokesčių politikomis, įvairių verslo sričių geriausia praktika, taip pat tarptautinių konvencijų nuostatomis, rekomendacijomis ir standartais, kuriais skatiname vadovautis ir savo klientus. SEB vadovaujasi ir kitomis SEB grupės taisyklėmis.
SEB grupės verslo etikos kodekse nurodytos ir aprašytos SEB vertybės, verslo etikos standartai, taip pat gairės, kuriomis vadovaudamiesi, laikomės vertybių savo darbe. Verslo etikos kodeksas (PDF)
Tvari įmonių veikla
Šioje politikoje apibrėžiamos SEB tvarumo gairės ir jų įgyvendinimo užtikrinimas, kai yra priimami sprendimai dėl investicijų ir kreditų suteikimo.
Skaityti daugiau apie Tvarios veiklos politiką (PDF, ENG).
Teminės politikos
Aplinkosaugos politika dėl klimato kaitos, gėlo vandens ir biologinės įvairovės
SEB banko aplinkosaugos atsakomybė yra susijusi su poveikiu, kurį mes ar mūsų verslo partneriai daro gyvoms ir negyvoms gamtos sistemoms, įskaitant ekosistemas, žemę, orą ir vandenį. Stengdamiesi pašalinti tokį poveikį, SEB bankas parengė šią Aplinkosaugos politiką, kurioje aprašomos SEB pastangos mažinant klimato kaitą, saugant gėlo vandens atsargas ir užtikrinant biologinės įvairovės išsaugojimą.
Aplinkosaugos politika dėl klimato kaitos, gėlo vandens ir biologinės įvairovės (PDF, EN)
Socialinė ir žmogaus teisių politika
SEB bankas prisideda prie žmogaus teisių užtikrinimo, pavyzdžiui, finansuodamas socialinę infrastruktūrą ir atsakingai skolindamas. SEB pripažįsta socialinius ir žmogaus teisių iššūkius, su kuriais susiduria pasaulis, ir neigiamą poveikį, kurį gali turėti verslas. Stengdamiesi pašalinti tokį poveikį, sukūrėme šią socialinę ir žmogaus teisių politiką, kurioje aprašome savo veiksmus šiose srityse.
Sektorinės politikos
SEB banko politikose pateikiamos pramonės šakų gerosios praktikos gairės, kurių SEB tikisi iš įmonių, taip pat nustatomi SEB finansavimo ir investavimo į tam tikras veiklas apribojimai. Sektorinės politikos, atnaujintos 2023 metais, yra bendrinės tvarumo politikų sistemos dalys, aprašytos Tvarios veiklos politikoje.
Dėl žemdirbystės, žvejybos, akvakultūros ir gyvūnų gerovė
Žemės ūkio, akvakultūros ir žvejybos sektoriai yra svarbios ekonomikos dalys. Perėjimas prie tvarios žemės ūkio, akvakultūros ir žvejybos praktikos yra būtinas norint užtikrinti pasaulinį maisto tiekimą, sumažinti anglies dvideginio išmetimą ir neigiamą poveikį aplinkai ir visuomenei.
Dėl žemdirbystės, žvejybos, akvakultūros ir gyvūnų gerovė (PDF, EN)
Dėl ginklų ir gynybos
Ginklų ir gynybos sektorius yra kompleksinis ir keliantis daug iššūkių. SEB supranta kylančius prieštaravimus ginklų ir gynybos srityje, bet taip pat pripažįsta kiekvienos tautos teisę gintis, kaip nustatyta Jungtinių Tautų Chartijoje.
Dėl miškininkystės, plaušienos ir popieriaus bei medienos gamybos
Miškai yra gyvybiškai svarbūs mūsų visuomenei ir planetai ir yra neatsiejamai susiję su mūsų pasauline ekonomika. Miškai – tai ištekliai gamybos procesams ir pramonei, buveinių biologinei įvairovei ir darbo vietoms kurti visuomenei ir antra pagal dydį anglies saugykla pasaulyje. Jei miškai tvarkomi atsakingai, jie yra atsinaujinantis išteklius, padedantis mažinti klimato kaitą.
Dėl miškininkystės, plaušienos ir popieriaus bei medienos gamybos (PDF, EN)
Dėl iškastinio kuro
Iškastinio kuro sektorius yra atsakingas už energijos ir kuro tiekimą visame pasaulyje ir atlieka svarbų vaidmenį pasaulio ekonomikoje. Iškastinio kuro veikla daro įtaką klimato kaitai.
Sužinokite daugiau apie mūsų požiūrį į iškastinį kurą (EN)
Dėl miškininkystės, plaušienos ir popieriaus bei medienos gamybos (PDF, EN)
Dėl azartinių lošimų
Azartinių lošimų sektorius tvarumo požiūriu vertinamas prieštaringai dėl įtakos visuomenei. Nesaikingas lošimas, agresyviai parduodamas ir siūlomas finansiškai silpnesnėms šalims ar nesuaugusiems asmenims, yra netvaraus verslo modelis. Jis kelia didelius rūpesčius visuomenei, su žmogaus teisėmis susijusias problemas ir reputacijos riziką.
Dėl kasybos ir metalų
Kasybos ir metalų pramonė vaidina pagrindinį vaidmenį plėtojant mūsų ekonomiką ir visuomenę. Daugumos metalų naudojimas turi reikšmės pereinant prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios ekonomikos ir visuomenės. Tačiau pramonė taip pat gali turėti didelį neigiamą poveikį aplinkai ir žmogaus teisėms, jei nebus tinkamai sprendžiami iššūkiai. Šia 2021 metais peržiūrėta politika siekiama užtikrinti, kad sprendimai dėl skolinimo ir investavimo padėtų įgyvendinant bendrus SEB tvarumo tikslus.
Dėl atsinaujinančios energijos gamybos ir elektros tiekimo bei paskirstymo
Atsinaujinančios energijos gamyba ir elektros tiekimas? bei paskirstymas yra svarbi neutralios anglies dioksido atžvilgiu ekonomikos augimo sąlyga. Tačiau, jei elgiamasi neatsakingai, atsinaujinančios energijos kūrimas, gamyba ir paskirstymas gali turėti didelį neigiamą poveikį aplinkai ir visuomenei.
Dėl laivybos
Laivyba, palyginti su sausumos kelių transportu ir aviacija, laikoma daugiausia anglies dioksido išmetančia transporto tolimiems atstumams įveikti priemone. Tačiau tolesnis anglies dioksido mažinimas šioje pramonėje yra būtinas žingsnis siekiant panaikinti sąsają tarp augančių laivybos taršos rodiklių ir pasaulinės prekybos siekiant Paryžiaus susitarimo tikslų.
Dėl tabako
Tabako pramonė yra sudėtinga socialiniu požiūriu, nes su tabaku susiję gaminiai turi didelį neigiamą poveikį sveikatai. Todėl svarbu laikytis griežto požiūrio į tokius produktus norint sumažinti neigiamą įtaką socialinei gerovei.
Dėl transporto
Transportas yra vienas svarbiausių tvaraus vystymosi komponentų, skatinantis ekonomikos augimą ir gerinantis pasiekiamumą. Tačiau, norint pasiekti Paryžiaus susitarime nustatytus tikslus, visas sektorius turi būti tvarkingai pertvarkytas laikantis mažo anglies dioksido reikalavimų.
Nekilnojamas turtas ir statyba
Nekilnojamojo turto ir statybos sektoriai yra itin svarbios industrijos, turinčios didelį poveikį ekonomikai. Dėl energijos suvartojimo, medžiagų naudojimo ir atliekų sektoriai gali atlikti svarbų vaidmenį pereinant prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios ir žiedinės ekonomikos.
Nekilnojamas turtas ir statyba (PDF, EN)
Kitos grupės politikos
Įtrauktis ir įvairovė
SEB bankas yra patvirtinęs Įvairovės ir įtraukties politiką bei įvairovės ir įtraukties strategiją, kurioje numatytos lygios galimybės įtraukiant į veiklą vadovus ir darbuotojus. į veikla.. Mūsų prioritetai lygių galimybių srityje apima: lygų atlygį, įvairaus darbo patirtį bei amžiaus ir kultūrinę įvairovę komandose. Lygių galimybių sritimi rūpinasi visa SEB grupė.
Skaityti daugiau apie įtrauktį ir įvairovę (PDF).
Mokesčių politika
SEB bankas prisideda prie ekonomikos augimo ir klestėjimo kaip darbdavys, taip pat teikdamas klientams finansines paslaugas. 2020 metais SEB grupės įmonės, veikiančios Lietuvoje, į valstybės biudžetą sumokėjo 85,8 mln. eurų įvairių mokesčių.
Skaityti daugiau apie mokesčių politiką (PDF, EN).
Tvarumo rizikos ir poveikio integravimo į investavimo sprendimus ir rekomendacijas politika
Šios politikos tikslas yra apibūdinti, kaip SEB bankas atsižvelgia į tvarumo riziką ir neigiamą įtaką tvarumui priimdamas sprendimus dėl investicijų ir teikdamas konsultacijas investicijų ir draudimo klausimais.
Tiekėjų elgesio kodeksas
SEB nuomone yra svarbu, kad jos tiekėjai savo bendruomenėse laikytųsi atsakingos aplinkosaugos, socialinės ir valdymo (ESG) praktikos principų.
Aktyvus dalyvavimas sprendžiant tvarumo klausimus bus naudingas mūsų klientams, darbuotojams ir visai visuomenei.
Antikorupcijos politika
SEB bankas nenaudoja ir netoleruoja neteisėtos ar neetiškos verslo praktikos ir jokiomis aplinkybėmis netoleruoja dalyvavimo korupcijoje ar su ja susijusioje veikloje.
SEB banko Antikorupcijos politika apibrėžia kovos su korupcija SEB banke sistemą ir nustato korupcijos rizikos analizės principus bei korupcijos prevencijos priemones.