Lietuviai jau gali pasigirti, kad moka pritraukti finansavimą geroms idėjoms. Todėl teiginys, kad verslo idėjai įgyvendinti nėra pinigų, jiems kelia tik šypseną. Geroms idėjoms pinigų visada atsiranda, tačiau joms parengti ir pristatyti reikia nemažai pastangų.
Niekas neįvyksta be priežasties, todėl ir pritraukiant minios finansavimą reikia turėti drąsos bei nebijoti, kad tavo idėja gali ir nepritraukti tiek pinigų, kiek apsibrėžta siekiant ją įgyvendinti.
Finansavimo platformų jau yra nemažai, o didžiausioje platformoje www.kickstarter.com 2016 metų pradžioje buvo net 57 lietuviškos idėjos, išbandžiusios savo jėgas, iš kurių 27 projektai pasiekė savo tikslą ir surinko numatytą sumą.
Vis dėlto kokie niuansai slypi šioje platformoje ir su kokiais iššūkiais susiduriama? Apie tai kalbamės su lietuvaičiais, išbandžiusiais savo jėgas platformoje „Kickstarter“, kuri suteikia galimybę ne tik gauti pinigų, bet ir išbandyti save bei pasitikrinti idėją.
Savo projektui VOIP lėšas rinkęs Vilius Stanislovaitis teigia atsakingai ruošęsis startui „Kickstarter“. „Daug skaičiau. Kontaktavau su visais lietuviais, kurie tokiu būdu sėkmingai gavo finansavimą. Visiems būtinai patarčiau išanalizuoti kitus panašius projektus. Mano atveju identiškų nebuvo, bet domėjausi tais projektais, kurie prašė pinigų knygos leidimui. Galiausiai sukūriau strategiją, susidariau kontaktų sąrašą, paruošiau struktūrą, kada ir ką siųsiu, ir apsibrėžiau pagrindinius kriterijus, ką seksiu kiekvieną dieną”, – dėstė verslininkas.
Jis pabrėžė, kad ieškant finansavimo labai padeda ir asmeniniai kontaktai. „Mano atveju viską lėmė kontaktai...
Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų.
Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt.
Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą.
Savo interneto svetainėje mes naudojame slapukus ir dalijame juos į dvi kategorijas. Privalomieji slapukai yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, ir yra automatiškai įdiegiami Jūsų įrenginyje, Jums pirmąkart apsilankius mūsų interneto svetainėje. Tam, kad suteiktume Jums geriausią galimą naršymo patirtį, o taip pat personalizuotą informaciją apie mūsų teikiamas paslaugas, mes taip pat naudojame neprivalomuosius slapukus – statistinius, funkcinius ir rinkodaros – slapukus. Jei nesutinkate su nebūtinųjų slapukų naudojimu, spustelėkite „Tik būtinieji slapukai“.
Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.
Norėdami peržiūrėti ar pakeisti slapukų nustatymus, spustelėkite „Keisti nustatymus“.
Kartu su privalomaisiais slapukais, kurie yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, taip pat naudojame statistinius, funkcinius ir rinkodaros slapukus. Šie slapukai ne tik padeda naudotojui lengviau naršyti interneto svetainėje, bet ir suteikia mums informacijos apie tai, kaip ji (interneto svetainė) yra naudojama.
Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, susidedantis iš raidžių ir skaitmenų, kurie iš svetainės, kurioje apsilankote, išsiunčiami ir išsaugomi Jūsų įrenginyje, kurį naudojate naršymui. Slapukai veikia kaip techninė pagalba ir įvairiais būdais palengvina naudotojų naršymą svetainėje. Slapukai, naudojami mūsų interneto svetainėje, yra siunčiami SEB ir trečiųjų šalių, ir yra saugomi skirtingais būdais, priklausomai nuo slapuko tipo. Slapukų nustatymus galite valdyti žemiau. Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.