Keisti kalbą:

Kokios yra paprasčiausios įmonės registravimo formos?

Ne kartą girdėjome posakį: „ Nėra geresnio laiko negu dabar“. Jis galioja ir kuriant savo verslą. Jeigu svajojate apie savo verslą, turite gerą idėją ir daug ambicijų, ilgai nedelskite. O jeigu nežinote, ar verta steigti įmonę ir kokią jos registravimo formą pasirinkti, pažiūrėkite šį vaizdo įrašą. Jame viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ atstovė Eglė Stebulienė aiškina, kada ir kaip galima pradėti kurti verslą. Vaizdo įraše specialistė taip pat pasakoja, kuo skiriasi dažniausiai jaunųjų verslininkų pasirenkamos įmonės registravimo formos, ir pataria, kada verta svarstyti, ar steigti įmonę.

Verslo pradžiai #Verslo idėja
  • Kokios yra paprasčiausios įmonės registravimo formos?
  • Kuo skiriasi individualios veiklos pažymėjimas nuo verslo liudijimo?
  • Kada rekomenduojama steigti įmonę?

Kokios yra paprasčiausios įmonės registravimo formos ir kaip jos skiriasi?

Pradėti verslauti žmonės gali su individualia veikla, tai yra, įsigiję verslo liudijimą arba pasiėmę individualios veiklos pažymą. Pagrindinis skirtumas tarp šių verslo formų yra tas, jog įsigyjant verslo liudijimą reikia į priekį, nežinant, kaip tau seksis ateityje, sumokėti fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio dydį už tą laikotarpį, už kurį jūs norite gauti verslo liudijimą. Tuo tarpu individualios veiklos pažyma yra neriboto laikotarpio dokumentas, kuris, liaudiškai tariant, „neprašo valgyti“ ir mokesčius reikia mokėti tiktai metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1-osios dienos, kuomet reikia deklaruoti savo pajamas. Tai yra pačios primityviausios verslo formos, su kuriomis mes rekomenduojame pasibandyti savo verslą. Tai yra ar jūs esate patrauklūs, ar jūsų produktas ar paslauga yra reikalinga rinkai, ar jūs gaunate naujų užsakymų, klientų ir panašiai.

Kada rekomenduojama steigi įmonę?

Jeigu matote, kad norite pradėti verslą ne vieni, tai yra, iš karto susiradote partnerius arba norite visa šeima verslauti, galbūt iš karto atsirado investuotojas, kuris labai susidomėjo ir sako: „Pirmyn, darom! Aš tau padėsiu“. Tokiu atveju, reikia tikrai pasvarstyti apie įmonės steigimą. Ir čia jau reikia pagalvoti ar mažoji bendrija, ar UAB, ar galbūt viešoji įstaiga jums tiktų.

Kiekvienam Jūsų verslo etapui

1
 

  Verslo pradžiai  

Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų. 

2
 

  Verslo vystymui  

Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt. 

3
 

  Verslo augimui  

Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą. 

Pasitikėjimas savimi. Kiekvieno sėkmingo verslo pradžia

Pradėkite verslą su SEB

Sužinoti daugiau