Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.
1. Paskaičiuokite mėnesio išlaidas automobiliui
Automobilio kaina, be abejo, yra svarbus kriterijus. Tačiau ją vertindami žmonės dažnai neatkreipia dėmesio į kitas su automobilio eksploatavimu susijusias nuolatines išlaidas: garantiniam aptarnavimui, degalams, draudimui ir lizingo įmokoms.
Prieš sėsdami prie stalo sudaryti automobilio įsigijimo sutartį, paskaičiuokite, kiek jums kainuos konkretaus modelio eksploatavimo išlaidos ir įvertinkite šią sumą iki galutinai apsispręsdami. Išlaidos automobiliui daug priklauso nuo jo markės ir modelio.
Jeigu automobilis įsigyjamas išperkamosios nuomos būdu, kai likutinė vertė mokama su paskutine lizingo įmoka, mėnesio įmoka labiausiai priklauso nuo eksploatacijos trukmės, ridos ir automobilio modelio. Atminkite, kad kuo mažiau automobilis praranda rinkos vertės, tuo likutinė vertė gali būti didesnė, o mėnesio įmoka – mažesnė.
2. Bandomojo važiavimo svarba
Dažna pirkėjų klaida – automobilis perkamas juo net nepavažiavus. Bandomasis važiavimas – viena svarbiausių automobilio pirkimo proceso dalių. [content term="Infobankas - lizingas"]
Rekomenduojama bandomąjį važiavimą atlikti kartu su pardavimo atstovu, nes sparčiai tobulėjant technologijoms, kvalifikuotas specialistas galės parodyti visus automobilio privalumus bei papasakoti apie vairuotojo asistavimo sistemas. Tai leis klientui susidaryti nuomonę apie automobilio valdymą, garso izoliaciją, važiuoklės standumą, įvairių pagalbinių sistemų veikimą – visa tai geriausiai atsiskleidžia bandomojo važiavimo metu.
3. Įvertinkite numatomą naudojimo laiką ir ridą
Jeigu renkatės tarp benzininio, dyzelinio ar hibridinio automobilio, labai svarbu įvertinti, kiek laiko planuojate naudotis automobiliu ir kokia bus jo rida eksploatacijos pabaigoje.
Dyzelinį ar hibridinį variklį turintis automobilis paprastai kainuoja daugiau nei benzininis. Tačiau jeigu numatote važiuoti ilgus atstumus, bendros išlaidos dyzeliniam automobiliui gali pasirodyti mažesnės, nes jis naudoja mažiau degalų. Ir atvirkščiai, už dyzelinį automobilį neverta mokėti daugiau, jeigu juo ruošiatės važinėti nedaug ir dažniausiai mieste. Pasidalinkite savo planais su pardavėju ir pasidomėkite, kokia degalų rūšis jūsų atveju bus naudingiausia.
Rinkdamiesi mašiną nepamirškite, kad nuo to, kokiu varikliu – benzininiu, dyzeliniu ar hibridiniu – varomas automobilis, priklauso važiavimo dinamika ir stilius. Todėl verta atsižvelgti į antrą patarimų punktą ir išbandyti skirtingų jus dominančių automobilio versijų.
4. Netaupykite įrangos, didinančios saugumą, sąskaita
Sistemos, palengvinančios vairuotojo darbą ir padedančios išvengti susidūrimų, nuslydimų nuo kelio pastaruoju metu tapo neatsiejama automobilių saugumo dalimi. Įvairios elektroninės stabilumo programos, automobilio statymo jutikliai, galinio vaizdo kamera, „aklos zonos“ įspėjimo sistema, nuolatinio greičio plaikymo sistema, kuri prisitaiko prie priekyje važiuojančio automobilio greičio – visa tai mažina susidūrimų riziką.
Atminkite, jog bet kuris eismo įvykis – tai papildomos išlaidos jums, kurias patirsite remontuodami automobilį ar mokėdami daugiau už draudimą. Blogiausiu atveju susidūrimo metu gali nukentėti ir žmonės. Todėl rinkdamiesi automobilį, nepagailėkite pinigų tai papildomai įrangai, kuri padidins jūsų ir kartu važiuojančiųjų saugumą kelyje.[content term="Infobanko-lizingo-salygos"]