Sudarėme dažniausiai klientų užduodamų, su gyvybės draudimo išmokomis susijusių klausimų sąrašą.
Kaip pateikti draudimo išmokos prašymą?
Užpildykite prašymo formą ir prie jos pridėkite reikiamus medicininius ir kitus dokumentus. „SEB Life and Pension Baltic SE“ specialistai, peržiūrėję Jūsų prašymą ir įsitikinę, kad pateikti visi reikiami dokumentai, o įvykis yra draudžiamasis, apskaičiuos išmokos sumą pagal Jūsų sutartį ir perves pinigus į Jūsų banko sąskaitą. 80 proc. atvejų išmoką gausite per 2 arba 3 darbo dienas. Retais atvejais, kai reikia pateikti papildomus dokumentus ar patikslinti įvykio aplinkybes, tai gali užtrukti iki 30 darbo dienų. Prašymą galite patogiai pateikti internetu.
Kaip apskaičiuojama draudimo išmoka?
Išmokos dydis priklauso nuo draudimo sumos ir draudimo sutarties sąlygų.
Gyvybės draudimo, kritinių ligų draudimo ir draudimo nuo visiško ir nuolatinio nedarbingumo atveju išmoka yra lygi Jūsų sutartyje nurodytai draudimo sumai.
Draudimo nuo traumų atveju išmoka yra apskaičiuojama pagal traumų lentelę, pateiktą draudimo taisyklėse. Draudimo išmokos dydis priklauso nuo draudimo sumos ir traumos pobūdžio. Pavyzdžiui, jei Jūsų draudimo suma yra 10 000 EUR, už riešo lūžį gausite 500 EUR, už šlaunikaulio lūžį – 1 500 EUR.
Kokiais atvejais išmoka nėra mokama?
Išmokos mokamos visais atvejais, numatytais draudimo taisyklėse. Antra vertus, būna atvejų, kai išmoka nemokama, pavyzdžiui:
• pateikus išmokos prašymą dėl ligos, kaip antai, nugaros ar sąnarių skausmų arba virusinės infekcijos, pavyzdžiui, gripo, kai sutartis apima tik draudimą nuo traumų,
• kai trauma atsitiko apsvaigus nuo alkoholio,
• pateikus prašymą išmokėti išmoką dėl ligos, kuri nėra nurodyta kritinių ligų draudimo taisyklėse,
• jei sudarydami draudimo sutartį, pateikėte neteisingą ar neišsamią informaciją apie savo sveikatą.
Pilnas nedraudžiamųjų įvykių sąrašas yra nurodytas paslaugų draudimo taisyklėse, kurias galite rasti SEB tinklapyje.
Kaip mano artimieji gaus išmoką, kai numirsiu?
Gyvybės draudimo sutartyje nurodykite naudos gavėjus: jie Jūsų mirties atveju gaus išmoką. Naudos gavėjai, norėdami gauti išmoką, turės užpildyti prašymo formą ir pateikti reikiamus dokumentus. Jei naudos gavėjai Jūsų draudimo sutartyje nebus nurodyti, kreiptis dėl draudimo išmokos galės Jūsų turto paveldėtojai, tačiau procesas greičiausiai užtruks ilgiau dėl teisinių paveldėjimo procedūrų.
Naudos gavėjus galima peržiūrėti ir keisti per visą sutarties galiojimo laikotarpį. Informuokite naudos gavėjus, arba artimuosius, apie savo gyvybės draudimą. Taip pat yra galimybė paskirti ir neatšaukiamus naudos gavėjus, kurie gali būti pakeisti, turint jų sutikimą.
Ar mano sutuoktinis gaus išmoką, kai numirsiu?
Jūsų sutuoktinis gaus išmoką, jei bus nurodytas kaip naudos gavėjas Jūsų sutartyje. Jei jis kaip naudos gavėjas nenurodytas, išmoką įstatymų nustatyta tvarka gali gauti paveldėtojai. Jei Jūsų sutuoktinis yra paveldėtojas, remiantis teisės aktų nuostatomis, jis gaus išmoką arba išmokos dalį.
Ar turiu pranešti apie savo sveikatos būklės ar profesijos pasikeitimus?
Apie sveikatos būklės pasikeitimus po sutarties sudarymo pranešti nereikia. Tačiau privalote pranešti apie aplinkybes, dėl kurių gali padidėti draudimo rizika, pavyzdžiui, apie persikėlimą gyventi į kitą šalį ar pasikeitimus, susijusius su pavojinga veikla, profesija, pomėgiais ar sportu.