Gyvybės draudimas – labai individuali paslauga, teikiama atsižvelgiant į kliento poreikius ir finansinę, šeiminę ar kt. padėtį. Vis dėlto atkreipėme dėmesį, kad daugeliui klientų iškyla panašūs bendro pobūdžio klausimai apie šią paslaugą.
Todėl parengėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie gyvybės draudimą.
1. Kokias asmens draudimo rūšis siūlo SEB?
Siūlome dvi paslaugas – parengtą draudimo planą, į kurį įeina gyvybės draudimas, draudimas nuo lengvų traumų ir draudimas nuo sunkių traumų, arba personalizuotą draudimo pasiūlymą, kuris gali apimti net aštuonias draudimo rūšis:
- gyvybės draudimą
- gyvybės draudimą, kai skubiai išmokama išmoka
- draudimą nuo mirties dėl nelaimingo atsitikimo
- draudimą nuo nuolatinio nedarbingumo
- draudimą nuo laikino nedarbingumo dėl traumos
- draudimą nuo kritinių ligų
- draudimą nuo sunkių traumų
- draudimą nuo traumų
Daugiau apie draudimo rūšis galite sužinoti čia.
2. Ar galiu apsidrausti, jei turiu laikiną nedarbingumą arba laukiu tyrimų rezultatų?
Apgailestaujame, bet nei draudimo plano, nei individualios asmens draudimo paslaugos įsigyti negalite, kol esate nedarbingas arba laukiate tyrimų rezultatų. Vis dėlto yra tokių diagnozuotų ligų, kuriomis sergant galima sudaryti draudimo sutartį, todėl verta kreiptis į draudimo specialistą, kad būtų įvertinta individuali padėtis.
3. Kokio dydžio išmokos galiu tikėtis, įvykus traumai?
Išmokos dydis priklauso nuo Jūsų pasirinkto draudimo plano ir sužalojimo sunkumo. Pavyzdžiui, pasirinkus gyvybės draudimo planą „Plius“, išmoka lūžus kojos pirštui gali siekti 100 Eur, riešui – 500 Eur, šlaunikauliui – 1 500 Eur.
4. Kokius veiksmus turėtų atlikti mano artimieji, kad gautų išmoką man mirus?
Draudžiant savo gyvybę, galima nurodyti naudos gavėją, t. y. vieną ar kelis asmenis, kurie gautų išmoką apdraustojo mirties atveju. Paskyrus naudos gavėją, išmoką galima gauti daug greičiau negu ją paveldint testamentu ar įstatymų nustatyta tvarka. Norėdami gauti draudimo išmoką, artimieji turi užpildyti pranešimo apie įvykį formą ir pateikti visus reikiamus dokumentus. SEB pranešimą apie įvykį galima užpildyti internetu čia.
5. Kodėl man verta apsidrausti gyvybę, jei neturiu vaikų ir antros pusės?
Sutuoktinis ir vaikai nėra vieninteliai kriterijai, dėl kurių verta įsigyti draudimą. Norint nustatyti, ar Jums reikalingas gyvybės draudimas, verta pagalvoti, ar užtektų santaupų, jei tektų nedirbti įvykus traumai ar sunkiai susirgus. Pavyzdžiui, jei tik neseniai pradėjote rūpintis savo finansine pagalve arba nesate apdraustas sveikatos draudimu, asmens draudimas gali būti ypač naudingas ir padengti ne tik kasdienes, bet ir gydymo išlaidas.
Kitas svarbus kriterijus – ar Jūsų gyvenime yra žmonių, kuriems Jūsų finansinė parama yra labai svarbi. Gyvybės draudimas padės užtikrinti jų finansinę apsaugą. Daugiau apie draudimo naudą galite skaityti čia.
6. Ar galėtų gyvybės draudimo išmoką gauti mano sutuoktinis mano mirties atveju, jei esame pasirašę vedybų sutartį?
Tai priklauso nuo to, ar Jūsų draudimo sutartyje naudos gavėju nurodytas Jūsų sutuoktinis, nes išmoką gaus naudos gavėju nurodytas (-i) asmuo (-enys). Jei naudos gavėjas nenurodytas, draudimo išmoka bus paveldima LR Civilinio kodekso nustatyta tvarka.
7. Ar turiu informuoti draudiką apie sveikatos būklės pokyčius?
Sudarius sutartį informacijos apie sveikatos būklės pokyčius teikti nereikia. Tačiau būtina pranešti, jei keičiasi darbo pobūdis ar hobiai.
8. Ar vienu metu galima apsidrausti gyvybės draudimu tik vienoje bendrovėje?
Ne, Jūs turite galimybę drausti gyvybę vienu metu keliose draudimo bendrovėse.
9. Kodėl gyvybės draudimo reikia jauniems žmonėms?
Jaunų žmonių sveikata dažnai būna geresnė, todėl įsigyti draudimą galima lengviau ir pigiau. Prieš sudarydami sutartį klientai turi pateikti informaciją apie savo sveikatos būklę, kuri gali turėti įtakos galimybei įsigyti draudimą, jo kainai ir sąlygoms. Sudarius sutartį, nepaisant to, kokios sveikatos problemos ištinka vėliau, apdraustąjį, iš anksto nustatytos mėnesinės draudimo įmokos ir jos sąlygos nebekeičiamos.
Be to, jaunimas dažniausiai neturi sukaupęs pakankamos finansinio saugumo pagalvės. Kol santaupos vis dar kaupiasi, draudimas gali padėti sustiprinti saugumo jausmą.
10. Ar galiu apdrausti savo vaikus?
Taip, vaikams siūlome tris draudimo rūšis: draudimą nuo kritinių ligų, draudimą nuo lengvų traumų ir draudimą nuo sunkių traumų.