Ilgapirščiai vasarą neatostogauja: dviračių ir paspirtukų vagysčių skaičius šiltuoju metu pastebimai išauga, o Vilnius tampa jų traukos centru. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 6 iš 10 dviračių ir paspirtukų vagysčių užfiksuojamos būtent sostinėje.
Iš viso per 2022 metus dėl prarastų dviračių ir paspirtukų Lietuvos gyventojai patyrė beveik 85 tūkst. eurų nuostolių, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Vasarą įvyksta didžiausia vagysčių dalis – kone 43 proc., o pagal vagysčių mastą paprastai išsiskiria pirmieji vasaros mėnesiai birželis ir liepa.
Vis dėlto, imdamiesi efektyvių saugumo priemonių savo turtą galime apsaugoti.
Dviračių ir paspirtukų vagių saugokitės ne vien pajūryje
Nors būtų galima daryti prielaidą, kad pavojingiausia vieta dviračiams ir paspirtukams yra Klaipėda, Palanga ir kiti pajūrio kurortai, tačiau „Lietuvos draudimo“ duomenys atskleidžia, kad tik 1 iš 10 vagysčių nutinka Lietuvos pajūrio miestuose.
Nepaisant aktyvaus gyventojų poilsio pajūryje, 60 proc. visų dviračių ir paspirtukų vagysčių Lietuvoje fiksuojama būtent sostinėje. Tai gali būti susiję ir su tuo, kad gyventojai, išvykdami atostogų, nepasirūpina tinkamu savo turto saugumu ir vagys stengiasi tuo pasinaudoti.
Likę 40 procentų tokio tipo nusikaltimų pasiskirsto tarp kitų Lietuvos miestų ir rajonų. Todėl akivaizdu, kad Vilniaus gyventojai ir svečiai turėtų skirti ypatingą dėmesį savo turtui ir saugumo priemonėms, kad išvengtų nuostolių.
Kaip užkirsti kelią vagystėms?
- Įdiekite GPS sistemą. Norėdami apsaugoti savo dviratį ar paspirtuką nuo vagių, įdiekite GPS sekimo sistemą, kad galėtumėte nustatyti pavogtos transporto priemonės buvimo vietą ir pateikti policijai svarbią informaciją, reikalingą transporto priemonei susigrąžinti.
- Saugumu pasirūpinkite iš anksto. Rekomenduojama naudoti kelias spynas, derinti skirtingus jų tipus, pavyzdžiui, U formos spyną ir spiralinį užraktą. Būdami viešose vietose, visada saugokitės, kad dviratis ilgesniam laikui nebūtų paliktas be priežiūros. Jei įmanoma, laikykite jį matomoje vietoje, nes vagys dažnai renkasi nesaugomas, atokesnes miesto gatves ir erdves. Norėdami užtikrinti didžiausią saugumą, pasirinkite saugyklą uždaroje patalpoje, stenkitės kiek įmanoma kontroliuoti pašalinių žmonių galimybes ten patekti.
Nė vienas būdas negarantuoja šimtaprocentinio saugumo, tačiau kelios naudojamos saugumo priemonės gali gerokai sumažinti dviračio ar paspirtuko vagystės riziką.