Didžiosios metų šventės neatsiejamos nuo dovanų ieškojimo. Kasmet savo mylimiausiems norime padovanoti kažką originalaus ir nematyto, viliamės, kad dovana patiks ir bus naudinga. Kita vertus, pavargusiems nuo Kalėdų „sudaiktinimo“ ir ieškantiems kitokių švenčių ar dovanų idėjų, idėjų taip pat apstu. Kokios jos ir kaip pasilengvinti dovanų ieškojimo procesą?
Keitimasis dovanomis gali tapti žaidimu
„Slaptas Kalėdų senelis“ ar panašus žaidimas keičiantis dovanomis dažniausiai siejamas su mokyklos ar kolegų darbe šventėmis. Visgi, jį galima puikiai pritaikyti ir šeimoje, ypač tuo atveju, kai visi jos nariai jau suaugę.
„Tikrai būna nelengva sugalvoti, ką dovanoti jau suaugusiems tėvams, broliams, sesėms – atrodo, visi daugmaž nusiperka tai, ko norisi. Taigi, prieš vienas Kalėdas man toptelėjo mintis: o jei visi parašytume po laišką Kalėdų seneliui su nedideliu dovanų sąrašu ir tiesiog šeimos narių rate tais laiškais apsikeistume?“, – pasakoja vilnietė Donata.
Jos teigimu, tokiu eksperimentu visi liko labai patenkinti ir vadovaujasi iki šiol. Šeima burtų keliu pasirenka vieną šeimos narį ir jo norimų dovanų sąrašą.
„Mano šeimai ši idėja itin patinka, o kartais galima sugalvoti ir dar įdomesnę pačių laiškų koncepciją. Pavyzdžiui, vienais metais darbe su kolegomis keitėmės dovanomis ir ant lapelių turėjome užrašyti savo svajones, pavyzdžiui, apkeliauti pasaulį. Kolega, ištraukęs svajonę, turėjo duoti laisvę savo fantazijai ir interpretuoti, kaip išpildyti tokį norą už tam tikrą pinigų sumą. Patikėkite, dovanos buvo itin originalios, įdomios ir tikrai atitinkančios užrašytas svajones“, – sako ji.
O gal keliaujam?
Drauge su dovanų ieškojimo bumu populiarėja ir priešingas požiūris: vietoje daiktų dovanoti laiką drauge. Nors šių dviejų dalykų priešinti galbūt ir neverta, tačiau pasvarstyti apie alternatyvią šventę – kodėl gi ne?
Apie tai pagalvojo užsienyje gyvenanti Aistė, kuri kartą nusprendė tradicinį Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimą pakeisti daug egzotiškesniu sumanymu – šeimos kelione į Gran Kanarijos salą.
„Paprastai didesniam žmonių skaičiui suderinti visiems tinkamą kelionės datą yra itin sunku. Su Kalėdomis ir Naujaisiais kiek kitaip – vis viena visi daugiau ar mažiau atostogauja, planuoja poilsį, taigi, tereikia išsirinkti norimą kelionės tikslą ir nusipirkti lėktuvo bilietus, rezervuoti nakvynę“, – pasakoja ji, į salą keliavusi su savo ir sesers šeimomis ir jų tėvais.
„Toks aplinkos pakeitimas mums labai patiko – ir šventes sutikome paplūdimyje ant smėlio trumpomis rankovėmis, ir visi pabuvome kartu, ir dėl dovanų nereikėjo galvos sukti, nes visos tos dešimt dienų kiekvienam mūsų buvo labai didelė dovana“, – sako Aistė.
„Paskutinės minutės“ pasiūlymas
Laikas, skirtas artimam žmogui, gali būti suprantamas ir netiesiogiai – tą puikiausiai atspindi rankų darbo dovanos, kurias ruošdami skiriame savo laiką ir dėmesį. Nuo uogienių iki pyragų stiklainiuose, rankų darbo žvakių ir kūno šveitiklių, mezginių ar imbierinių namukų – internete galite rasti krūvą idėjų ir pasirinkti labiausiai atitinkančią jūsų įgūdžius ir dovanos gavėjo pomėgius.
O jei savo laiką visgi norite skirti dovanų paieškoms parduotuvėse, vienas iš netikėtų variantų yra pirkimo proceso atidėjimas paskutinei dienai. Sostinėje gyvenanti Tatjana pasakoja, kad vienais metais gruodį prisikaupė tiek darbų, kad dovanų pirkimui ji negalėjo rasti jokio kito laiko, kaip tik gruodžio 24-osios rytas.
„Ir nepatikėsit – buvo taip gerai! Mieste jokių kamščių, nes visi jau namuose valgius vakarui ruošia, parduotuvės tuščios, jokių eilių. Ramiai iš ryto atsikėlusi nuvažiavau, per pusdienį viena nupirkau visas dovanas, grįžusi viską supakavau. Pati negalėjau atsistebėti tokiu maloniu ir greitu rezultatu“, – tikina ji.