
Pinigų pasiskolinimas neplanuotiems didesniems pirkiniams, apsipirkimas internetu, kelionės užsienyje draudimas, automobilio nuoma ar viešbučio rezervacija – visos šios galimybės ir naudos išlieka populiarios tarp kredito kortelių vartotojų.
Ar protingas sprendimas kredito kortelės limitą naudoti nenumatytiems atvejams? Ekspertų teigimu – taip, tačiau reikėtų prisiminti, kad jis tinkamas tik tuomet, kai paskola imama trumpam laikotarpiui ir neviršija vieno ar dviejų mėnesių pajamų.
Pavyzdžiui, netikėtas automobilio remontas, nenumatytos išlaidos kelionėje ar pasitaikiusi proga įsigyti norimą ir reikalingą daiktą itin palankia kaina – tai tie atvejai, kai staiga prireikus pinigų galima panaudoti kredito kortelės limitą.
Jei turite klasikinę kredito kortelę ir pasirinkote kintamų įmokų dengimo būdą, kredito limitas yra 1 000 eurų ir neplanuotai išleidžiate 500 eurų automobilio remontui, šią sumą grąžinę per 45 dienas arba iki 15 kito mėnesio dienos, neturėsite mokėti jokių palūkanų už pasinaudojimą kredito limitu.
Kada kortelės kredito verčiau nenaudoti?
Pasinaudojus kredito kortelės lėšomis svarbu suvokti, kad kurį laiką reikės griežčiau kontroliuoti išlaidas tam, kad ilgainiui mėnesinės pajamos ir išlaidos vėl atsistatytų ir nereikėtų skolintis kasdien. Tokia pati situacija nutinka, kai nenumatytiems atvejams panaudojame savo santaupas – taupyti tenka daugiau, kad jas atkurtume.
Jei netenkate darbo, mažėja atlyginimas arba, pavyzdžiui, pakyla būsto paskolos palūkanų norma, verčiau ieškoti būdo, kaip sumažinti išlaidas, nei naudoti kredito kortelės limitą. Taip pat reikia suprasti, kad ne kiekvienas noras kažką įsigyti yra nenumatytas atvejis, kuriam reikėtų skolintis: tą daryti reikėtų apgalvotai ir sąmoningai.
„Mastercard Standard“ – daugiau privalumų nei debeto kortelė
- Galimybė pasirinkti nemokamo kredito laikotarpį iki 45 d.
- Kelionių užsienyje draudimas, galiojantis visiems šeimos nariams