Į OPEC sprendimą sumažinti naftos gavybą rinka sureagavo ramiai
„S&P 500“ indeksas kilo ketvirtą prekybos sesiją iš eilės. Naftos kaina vakar gerokai ūgtelėjo („Brent“ tipo nafta pabrango 6,47 proc., iki 85,26 JAV dolerių už barelį), „S&P 500“ akcijų indeksas pakilo 0,37 procento. Vakar paskelbtas JAV ISM kovo mėn. pramonės indeksas (46,3 punkto) buvo kiek prastesnis, negu prognozuota (47,5 punkto). Daugiausiai tam įtakos turėjo netikėtai sumažėjęs naujų užsakymų indeksas. Kiek silpnėjantys JAV makroekonominiai rodikliai investuotojams suteikia vilties, kad FED nebus priverstas vėl paspartinti palūkanų normų didinimą. Tiesa, FED Sent Luiso banko vadovas J. Bullard'as pareiškė, kad OPEC+ sprendimas sumažinti gavybą buvo labai netikėtas ir gali apsunkinti centrinio banko užduotį sumažinti kainų augimo tempą. FED valdančiosios tarybos narė L. Cook pareiškė, kad infliacinis spaudimas JAV mažėja, bet grėsmes kainų stabilumui kelia įkaitusi darbo rinka, karas Ukrainoje ir Kinijos ekonomikos atsidarymas. JAV doleris euro atžvilgiu atpigo 0,55 proc. (iki 1,08 dolerio už eurą), JAV vyriausybės 10 m. obligacijų pajamingumas sumažėjo 5 baziniais punktais, iki 3,42 procento. „Tesla“ akcijos atpigo 6,12 proc., paaiškėjus, kad sumažintos elektromobilių kainos nepadėjo padidinti pardavimų tiek, kiek tikėtasi. Australijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė 3,6 proc. bazinės palūkanų normos. Banko pareigūnai pažymėjo, kad nori įvertinti jau atlikto palūkanų didinimo poveikį ekonomikai, nors neatmetė galimybės, kad kovojant su infliacija, ateityje gali tekti dar sugriežtinti pinigų politiką. Šiandien buvęs JAV prezidentas D. Trump'as pasirodys teisme Niujorke ir taps pirmuoju šalies prezidentu, kuriam bus pareikšti baudžiamieji kaltinimai. Tarp svarbesnių šiandien skelbiamų makroekonominių rodiklių – euro zonos gamintojų kainų indeksas ir JAV fabrikų užsakymai.
Baltijos šalių biržose – ramybė. 100 tūkst. eurų apyvartą vakar viršijo 6 bendrovės, nė vienos jų akcijų kainos pokytis neviršijo 1 procento. OMXB indekso vertė sumažėjo 0,09 procento. „First North Baltic“ sąrašo bendrovės „Clevon“ akcijų kaina antrą prekybos sesiją po pranešimo apie planus dėl savanoriško, o vėliau ir privalomo akcijų supirkimo, nukrito dar 12,62 proc. (penktadienį – 28,37 procento). „Apranga“ jau pasibaigus prekybai pranešė, kad grupės apyvarta kovą siekė 23,0 mln. eurų – 21,8 proc. daugiau, negu 2022 m. kovą. „Tallinna Sadam“ šįryt išplatino balandžio 25 d. vyksiančio akcininkų susirinkimo sprendimų projektus, tarp kurių – siūlymas iš 2022 m. pelno išmokėti 0,073 euro už akciją dividendus (75 proc. viso pelno). Skaičiuojant pagal vakar dienos uždarymo kainą, dividendinis pajamingumas siekia 5,1 procento. „Tallink Grupp“ pergabentų keleivių skaičius kovą, palyginti su 2022 m. kovu, išaugo 17,3 proc., krovinių vienetų sumažėjo 13,8 procento. „Enefit Green“ akcininkų susirinkimui siūlys išmokėti 0,208 euro už akciją dividendus (dividendinis pajamingumas – 4,7 procento).
„Biržos laikmačio“ prenumerata
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.