
Krentančios žaliavų kainos ir prasta raportavimo sezono pradžia
Raportavimo sezonas prasidėjo atsitraukimu. Gerus rezultatus pristatė „Google“ savininkė „Alphabet“, kurios antro ketvirčio pajamos ir pelnas įveikė analitikų prognozes, nepaisant to, akcijos kaina po pagrindinės prekybos sesijos smuko per 2 procentus. „Visa“ akcijos kaina taip pat krito paskelbus rezultatus (-3 proc.), įmonės pelnas buvo toks kaip tikėjosi rinkos, tačiau pajamos šiek tiek prašovė pro prognozes. Didžiausią atsitraukimą fiksavo „Tesla“ (-2 proc. per prekybos sesiją ir dar -8 proc. paskelbus rezultatus). Elektromobilių gamintojai per metus pavyko išauginti pajamas 2 proc., tačiau akcijai tenkantis pelnas krito net 43 proc. ir nuvylė investuotojus. Pristatytų ir pagamintų automobilių skaičius per metus taip pat mažėjo. Bendrai vakar S&P 500 indeksas nežymiai leidosi (-0,2 proc.), tačiau po skelbtų bendrovių rezultatų šiandien ateities sandoriai signalizuoja apie 0,5 proc. mažėjimą svarbiausiam JAV indeksui. Europoje situacija ne ką geresnė, nors vakar STOXX 600 indeksui pavyko šiek tiek pakilti, ateities santoriai taip pat fiksuoja apie 0,5 proc. atsitraukimą. Prie to prisidėjo ir prastesni nei tikėtasi prabangos prekių gamintojos „LVMH“ rezultatai. Prancūzijos bendrovė skelbia apie mažėjančias pajamas iš Kinijos ir prislopusią paklausą daliai prabangos prekių.
Žaliavų kainos mažėja. Per paskutinę savaitę „Brent“ naftos kaina krito apie 5 proc., dujų kainos TTF taške smukusios apie 2 procentus. Dauguma industrinių metalų kainos taip pat leidžiasi – varis, aliuminis, geležis smuko per 5 procentus, geriausiai laikosi auksas, jo vertė smuko tik 2 proc. ir yra vis dar netoli visų laikų aukštumų. Geresnį nei kitų metalų aukso pasirodymą atspindi jo kaip „saugaus“ turto padėtis nestabilios geopolitinės situacijos metu. Transportavimo laivais kainos po truputį vėl traukiasi, nepaisant per metus apie 260 proc. išaugusių konteinerių transportavimo kaštų, per paskutinę savaitę Šanchajaus konteinerių indeksas nukrito per 4 procentus. Visi šie kainų mažėjimai turėtų šiek tiek nuraminti centrinius bankus, kurie vis dar negali skelbti pergalės prieš infliaciją.
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.