Apie paslaugą
Galimybių pasirūpinti finansine vaiko ateitimi turime įvairiausių. Viena iš jų — lėšų kaupimas sudarius investicinio gyvybės draudimo „Vaiko ateičiai“ sutartį.
Kodėl verta rinktis šią paslaugą?
Įmokos dydis priklauso nuo Jūsų taupymo tikslų ir lūkesčių, pasirinkto kaupimo laikotarpio. Galite pradėti kaupti mokėdami mažiausią galimą periodinę įmoką – 20 Eur/mėn. Atsiradus laisvų lėšų, galėsite sumokėti daugiau pinigų ir taip padidinti kaupiamą sumą, o atsiradus finansinių sunkumų, galėsite sustabdyti įmokų mokėjimą.
Jūsų lėšos, atskaičius įmokos mokestį, investuojamos pagal pasirinktą investavimo kryptį. Iš pagal draudimo sutartį sukauptos sumos išskaičiuojami sutarties administravimo mokesčiai ir rizikos mokesčiai.
Įmokas galėsite mokėti patogiai ir greitai vienu iš net penkių galimų mokėjimo būdų. Rekomenduojame rinktis patogiausią būdą – automatinį mokėjimą pagal e. sąskaitą. Už automatiškai apmokamas sąskaitas nemokėsite jokio mokesčio.
Vieni žmonės linkę rizikuoti, kiti yra atsargesni. Siūlome nemažai įvairių investavimo krypčių, todėl sau priimtiną investavimo kryptį turėtų rasti ir žmonės, mėgstantys rizikuoti, ir siekiantys didesnės investicijų grąžos, ir atsargūs klientai, sutinkantys gauti mažesnę grąžą, bet norintys, kad jų investicijos nenuvertėtų.
Mes padėsime Jums priimti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą. Užsiregistruokite į nemokamą konsultaciją, ir mūsų vadybininkai patars, kaip nustatyti, kokia investavimo rizika Jums priimtina, padės pasirinkti tinkamą investavimo kryptį. Pasirinktą investavimo kryptį prireikus galėsite SEB interneto banke nemokamai keisti visą sutarties laikotarpį.
Bendra iš gyventojo pajamų atimamų išlaidų, nustatytų Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 21 str. 1 d., suma negali viršyti 25 proc. visų per mokestinį laikotarpį gautų apmokestinamųjų pajamų. Visa atimamų išlaidų suma (įmokos, sumokėtos pagal gyvybės draudimo ir trečios pakopos pensijų kaupimo sutartis, nuo kurių galima susigrąžinti iki 20 proc. pasinaudojant GPM lengvata) negali viršyti 1 500 Eur per mokestinį laikotarpį (GPMĮ 21 str. 3 d.).Lengvata galima pasinaudoti, jei draudimo laikotarpio pabaigoje naudos gavėjas yra įmokų mokėtojas, jo sutuoktinis, vaikas (įvaikis, globotinis) iki 18 metų.
Klientai, sudarysiantys investicinio gyvybės draudimo sutartį nuo 2025 m. sausio 1 d., nebeturės galimybės naudotis GPM lengvata. Klientai, kurių kaupimo sutartys yra arba bus sudarytos iki 2024 m. gruodžio 31 d., galės naudotis GPM lengvata ateinančius 10 metų.
Informacija pateikiama ir išvados daromos vadovaujantis galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais apmokestinimą pagal draudimo sutartis, ir valstybės institucijų pateiktais jų išaiškinimais bei komentarais. Atkreiptinas dėmesys, kad teisinis reglamentavimas ir teisės aktų aiškinimas ar jų komentavimas gali būti keičiamas ir nuo šių pakeitimų gali priklausyti apmokestinimas pagal jau sudarytas draudimo sutartis.
Mokesčių lengvatos skaičiuoklė padės apskaičiuoti, kiek pinigų gali būti grąžinta.
Išsamesnė informacija apie apmokestinimo tvarką, taikomą pagal gyvybės draudimo sutartis:
Esminė informacija draudėjams apie gyvybės draudimo sutartims, sudarytoms nuo 2003 01 01, taikomą apmokestinimo tvarką (PDF)
Prieš sudarydami sutartį „Vaiko ateičiai“, susipažinkite su pagrindiniais informacijos dokumentais bei draudimo taisyklėmis, kuriose detaliai aprašomos šios paslaugos savybės ir rizika: