Rokas Anskinas
SEB grupės paslaugų centro IT sprendimų inžinierius ir Scrum meistras
Smalsumas – viena svarbiausių darbuotojo savybių
SEB grupės paslaugų centre IT sprendimų inžinieriumi ir Scrum meistru dirbantis Rokas sako, kad darbe jam labai svarbu išlaikyti smalsumą ir turėti aiškią viziją, kurioje srityje nori augti ir tobulėti. Pakeitęs karjerą įmonės viduje ir be patirties pradėjęs dirbti automatizavimo srityje, Rokas įrodė, kad smalsumas, noras mokytis ir komandos palaikymas yra raktai į sėkmingą karjerą.
Kaip prasidėjo tavo karjera SEB?
Baigęs universitetą ieškojau galimybių ir erdvės augti. Nusprendžiau kandidatuoti į SEB, nes tai vienas didžiausių ir stabiliausių darbdavių Lietuvos rinkoje. Tačiau tuomet į SEB nepatekau, ir persiorientavau iš darbo didelėse korporacijose į mažesnes Lietuvos įmones. Padirbęs mažesnėse įmonėse, po kurio laiko pradėjau ieškoti naujų galimybių. Paskatintas draugų teigiamos darbo patirties SEB banke, nusprendžiau dar kartą išbandyti jėgas darbinantis į dideles įmones, ir pateikiau paraiškas kelioms iš jų. Draugų rekomendacijų paskatintas, dar kartą kandidatavau į SEB, ir tuomet jau gavau darbo pasiūlymą.
Papasakok, kaip SEB klostėsi tavo profesinis kelias?
Šiuo metu dirbu SEB Robotikos centre IT sprendimų inžinieriumi ir Scrum meistru. Mano pirmosios pareigos SEB buvo visai kitoje srityje – pirmiausia įsidarbinau čia verslo operacijų specialistu. Po kurio laiko mano vadovas įvertino mano ankstesnę darbo patirtį technologijų įmonėje ir paskyrė man papildomų procesų automatizavimo atsakomybių. Įdomu tai, kad tuo metu apie automatizavimo procesus dar nieko nežinojau. Nors skriptus jau rašiau, man dar reikėjo daug ką sužinoti apie automatizavimą. Džiaugiuosi, kad tuometinis mano vadovas mane palaikė, suteikė galimybių ir erdvės mokytis ir įgyti reikiamų įgūdžių, kad galėčiau dirbti su RPA (robotikos procesų automatizavimas). Dabar sėkmingai dirbu programuotoju, ir nuolat tobulėju savo darbe.
Iš pradžių neturėjau patirties ir Scrum meistro darbo patirties, tačiau gana greitai susidomėjau ir šia sritimi. Kai mano komanda nusprendė paskirti Scrum meistro atsakomybes vienam iš komandos narių, mano vadovas pamatė manyje potencialą ir pasiūlė šią galimybę man. Manau, kad šioms pareigoms eiti atitiko ir mano asmenybė – esu lengvai bendraujantis, aktyvus, gebu vesti komandos susitikimus ir gerai jaučiu komandos pulsą. Galbūt ateityje ir pasirinksiu kurią nors vieną karjeros kryptį, tačiau kol kas mėgaujuosi šiuo programuotojo ir Scrum miestro deriniu ir išnaudoju geriausias jo puses.
Ar savo profesinį kelią galėtum pavadinti sudėtingu?
Šį kelią pavadinčiau ne sudėtingu, o smagiu. Kartais pasitaiko ir sunkių užduočių, tačiau, manau, kad darbas visų pirma turi būti malonus. Visuomet stengiuosi daryti tai, kas man patinka, ir kuo daugiau išmokti. Be to, gaunu labai daug palaikymo, kuris taip pat yra labai svarbus. Pavyzdžiui, buvęs vadovas paskatino mane prisijungti prie dabartinės komandos ir labai palaikė, kai gavau norimą darbą.
Dabar man patinka projektuoti robotus. Jei kada nors nustosiu tuo mėgautis, pabandysiu ką nors nauja. Nepaisant to, kad prieš prisijungdamas prie SEB niekada nedirbau su skriptais ar kodais, mano smalsumas ir vadovų palaikymas padėjo man pasiekti sėkmę.
Kokių mokymosi ir tobulėjimo galimybių suteikia SEB?
Turime vidinę SEB mokymosi platformą, tad jei tik norisi ką nors naujo išmokti – visuomet galima ieškoti galimybių ten. Man patinka „Pluralsight“ plaforma, ten randu daug naudingos savo srities informacijos. Tiesa, norėdami išnaudoti šia suteikiamas priemones, jau turime būti smalsūs ir žinoti, ko konkrečiai norime išmokti ir kur norime tobulėti. Dauguma SEB suteikiamų kursų puikiai tinka pradedantiesiems, tad juos perklausius, tikrai galima pažadinti smalsumą ir norą išmokti daugiau. SEB turime labai daug darbuotojų, kurie gali pasidalinti savo įdomiomis karjeros istorijomis. Manau, kad ir tai motyvuoja sužinoti daugiau apie tai, ką jie daro, ir ieškoti naujų karjeros galimybių patiems.
Ar SEB yra gera vieta siekti profesinės karjeros?
Tikrai taip. SEB yra didelis bankas, kuriame yra daug įdomių darbo vietų įvairiuose skyriuose, ir kuris siūlo puikias profesinio tobulėjimo galimybes. Yra toks pasakymas: „Pasaulis priklauso tau“. Šiuo atveju aš sakyčiau: „Bankas priklauso tau“. Net ir po 15 metų darbo SEB vis dar galite rasti naujų galimybių tobulėti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.
Be to, labai svarbi ir palanki darbo aplinka. Esu matęs įvairių vadovų ir girdėjęs įvairių istorijų apie pozicijų keitimą, todėl džiaugiuosi, kad mano ankstesni ir dabartiniai vadovai bei mano komanda palaiko ir skatina įgūdžių tobulinimą bei vidinį mobilumą.
Kodėl darbuotojams svarbu būti smalsiems?
Manau, kad smalsumas yra geriausia savybė, kurią gali turėti žmogus. Smalsumas padėjo man pasiekti tai, ką dabar turiu. Kurti karjerą daug lengviau, kai turi didelį norą mokytis naujų dalykų. Svarbiausia yra rasti kažką įdomaus sau pačiam, kad tas smalsumas būtų pažadintas. Jei esi pernelyg susikoncentravęs į kasdienes užduotis ir neieškai kitų galimybių, daug sunkiau atrasti tai, kas gali sudominti.
Mano kolegos labai dažnai paskatina mano smalsumą. Kai pastebiu kolegas, einančius įdomias pareigas ar dirbančius su įdomiais projektais, tai sužadina mano susidomėjimą ir paskatina norą mokytis.
Ką galėtumėte patarti tiems, kurie ką tik pradėjo savo karjerą arba nori pakeisti pareigas?
Dirbdamas Scrum meistru supratau, kad minkštieji įgūdžiai svarbūs ne tik darbe, bet ir siekiant karjeros. Kartais nereikia viso techninių įgūdžių rinkinio, jeigu turite stiprių minkštųjų įgūdžių ir noro mokytis. Pavyzdžiui, vienas iš dalykų, kurį vertinu SEB, yra tai, kad įmonė įdarbina energingus ir įdomius žmones, ir yra pasirengusi investuoti į jaunesnių specialistų mokymus.
Kokie tavo pomėgiai?
Turiu daug pomėgių. Vienas iš naujausių mano pomėgių – „Agility“, t. y. šunų judrumo, vikrumo sportas. Taip pat mėgstu įvairias sporto šakas, šiuo metu labiausiai patinka padelio tenisas ir jėgos aitvarų sportas. Neatsisakyčiau ir smagaus stalo žaidimų vakaro su draugais, ypač lauke, nes man labai patinka būti gamtoje.
Prenumeruoti darbo skelbimus