Keisti kalbą:

Kaip pasirinkti tinkamiausią verslo formą?

Nutarus steigti savo įmonę, viena svarbiausių užduočių – tinkamai nuspręsti, kokios rūšies įmonė jums padės geriausiai siekti savo užsibrėžtų tikslų. Uždaroji akcinė bendrovė, individuali įmonė, viešoji įstaiga ar mažoji bendrija – kaip pasirinkti tinkamą verslo formą kuriant mažą ar vidutinę verslo įmonę?

Verslo pradžiai #Verslo idėja

Šiame vaizdo įraše viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ atstovė Eglė Stebulienė pasakoja, kuo skiriasi šios dažniausiai pasitaikančios verslo formos, ir pataria, kuriais atvejais geriausia jas rinktis. Tam, kad pasirinkti būtų paprasčiau, specialistė pateikia konkrečius pavyzdžius ir supažindina su populiariausių verslo formų reikalavimais.

  • Kuo viešoji įmonė, kaip verslo forma, yra unikali?
  • Kada rekomenduojama steigti uždarąją akcinę bendrovę? 
  • Koks pagrindinis mažosios bendrijos ir uždarosios akcinės bendrovės skirtumas?
  • Dėl kokios priežasties jaunieji verslininkai dažnai renkasi steigti mažąją bendriją?

Kada rekomenduojama steigti viešąją įmonę?

Viešoji įstaiga yra unikali verslo forma, kuomet jūs, pavyzdžiui, turite socialinio verslo idėją, kuomet jūs norite ne tiktai užsidirbti, bet ir išspręsti tam tikrą visuomenėje egzistuojančią problemą. Ši verslo forma yra unikali ir tuo, kad jūs galite uždirbti pelną, bet jūs neturite teisės, kaip įmonės steigėjas, to pelno išsiimti sau dividendų pavidalu. Tuomet mūsų klausia dažniausiai: „Tai kaip aš galėčiau tada išsiimti pelną?“. Per savo darbo užmokestį. Kuo daugiau sau mokėsite atlyginimo, tuo daugiau jūs ir turėsite pinigų.

Kada rekomenduojama steigti uždarąją akcinę bendrovę?

Pačios populiariausios Lietuvoje verslo formos yra mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra, kad mažoji bendrija yra skirta šeimos verslams, nedideliam verslui, kuomet jūs neturite įstatinio kapitalo arba kuomet verslo idėja dar yra neišgryninta, nes uždarosios akcinės bendrovės yra skirtos kur kas brandesniam verslui. Čia reikia turėti bent 2 500 eurų įstatinį kapitalą. Čia reikia įsipareigoti įdarbinti direktorių, taip pat buhalterį arba pasirašyti sutartį su apskaitos įmonę, ko nėra būtina padaryti mažojoje bendrijoje.

Kada rekomenduojama steigti mažąją bendriją?

Mažoji bendrija yra unikali dar ir tuo, ir dėl to ji yra labai populiari tarp jaunimo, studentų, kurie nori papildomai užsidirbti arba žmonių, kurie turi nuolatines darbovietes, dirba nuo ryto iki vakaro ir turi hobį, iš kurio taip pat norėtų gauti papildomai pajamų. Mažosios bendrijos leidžia pirmuosius įmonės veiklos metus neišsiimti sau su darbo santykiais susijusių lėšų. Kitaip tariant, valstybė leidžia jums atsistoti ant kojų nemokant sau bent minimalaus atlyginimo tuos pirmuosius metus, o visus uždirbtus pinigus reinvestuoti atgal į verslo plėtrą ir vystymą. Šitos galimybės nėra uždarojoje akcinėje bendrovėje ir labai dažnai žmonės pasirenka būtent dėl šios priežasties mažąją bendriją.

Kiekvienam Jūsų verslo etapui

1
 

  Verslo pradžiai  

Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų. 

2
 

  Verslo vystymui  

Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt. 

3
 

  Verslo augimui  

Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą. 

Pasitikėjimas savimi. Kiekvieno sėkmingo verslo pradžia

Pradėkite verslą su SEB

Sužinoti daugiau