Kaip manote, koks teisingiausias būdas nuspręsti, ar verslo idėja yra gera?
Nesvarbu, kokį atsakymą pasirinkote, tiesa yra ta, kad vieno teisingo atsakymo vis dėlto nėra. SEB banko tvarumo vadovo Audriaus Rutkausko teigimu, pasakyti, kuri verslo idėja sėkminga, o kuri – ne, kartais itin sunku. „Iš tiesų nėra vienos sėkmę garantuojančios formulės. Net ir turėdamas šioje srityje patirties, aš taip pat būnu neteisus. Mano nuomone, geriausias idėjos patvirtinimas yra skaičiai. Jeigu pas mane ateina žmogus ir sako, kad jo produktą nupirko 10 žmonių arba kad produktu yra labai domimasi, kas aš toks, kad pasakyčiau, jog jo idėja yra bloga?“, – retoriškai klausia A. Rutkauskas. Nors ir nėra sėkmės formulės, jūs galite imtis konkrečių žingsnių, kurie padėtų nustatyti, ar jūsų verslo idėja bus sėkminga.
Audriaus pirmasis patarimas, galvojantiems apie verslo idėją, – pasirinkti tą, kuria labiausiai tikite. „Kurdami verslą neišvengiamai susidursite su daugybe iššūkių, todėl, kad nenuleistumėte rankų, turite matyti tikslą ir žinoti, kas jums svarbu, kodėl tai darote, kokią pridėtinę vertę galite sukurti“, – pataria pašnekovas.
Nors yra daugybė nežinomųjų bandant atspėti verslo idėjos sėkmę, ekspertas siūlo atlikti bent tris žingsnius.
Kiti sėkmingo verslo pradžiai svarbūs elementai
Kokia verslumo situacija Lietuvoje?
Juridinių asmenų skaičiaus kaita 2010–2020 metų pradžioje, Registrų centro duomenimis
Šaltinis: https://www.registrucentras.lt/jar/stat/isireg.php
Verslumo lygis Lietuvoje auga: nuo 2015 iki 2019 metų padidėjo 4,5 proc., o nuo 2018 iki 2019 metų – 6,5 proc.
Pasak A. Rutkausko, didėjantį verslumo lygį šalyje lemia gerėjanti bendra šalies ekonominė padėtis ir sumažėjusios kliūtys kuriant verslą. „Turime daug daugiau būdų, kaip rasti informaciją, taip pat didelę pasiūlą įvairių platformų, internetinių parduotuvių, interneto puslapių kūrimo priemonių. Visi šie dalykai reiškia viena – vis lengviau pradėti verslą, todėl vis daugiau žmonių renkasi tokį kelią, kuris šiandien nereikalauja didelių pradinių investicijų ar netgi žinių, nes mokomasi kuriant ir įgyvendinant verslo idėją“, – įžvalgomis dalijasi jis.
Kokią verslo sritį dažniausiai renkasi lietuviai?
Iki šiol Lietuvoje populiariausia sritis būdavo prekyba, tačiau, nors ji vis dar išlieka lyderiaujanti, pastaraisiais metais matomas prekybos verslo atšalimas – vis daugiau pradedančių verslininkų renkasi paslaugų sektorių. „Labai smagu matyti ir jaunus žmones, ir savo srities ekspertus, pradedančius domėtis technologijomis, padedančioms kurti didelės pridėtinės vertės produktus ir paslaugas. Ypač malonu stebėti įmones, didelį dėmesį skiriančias tvarumui – kuriančias tai, kas ekologiška, kas nekenkia mūsų aplinkai ir pasauliui“, – sako SEB ekspertas.
2020 m. birželio duomenys apie juridinių asmenų pagrindinę vykdomą veiklą
Šaltinis: https://www.verslilietuva.lt/wp-content/uploads/2019/10/2019.09.30_verslumo_apzvalga.pdf
Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų.
Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt.
Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą.
Savo interneto svetainėje mes naudojame slapukus ir dalijame juos į dvi kategorijas. Privalomieji slapukai yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, ir yra automatiškai įdiegiami Jūsų įrenginyje, Jums pirmąkart apsilankius mūsų interneto svetainėje. Tam, kad suteiktume Jums geriausią galimą naršymo patirtį, o taip pat personalizuotą informaciją apie mūsų teikiamas paslaugas, mes taip pat naudojame neprivalomuosius slapukus – statistinius, funkcinius ir rinkodaros – slapukus. Jei nesutinkate su nebūtinųjų slapukų naudojimu, spustelėkite „Tik būtinieji slapukai“.
Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.
Norėdami peržiūrėti ar pakeisti slapukų nustatymus, spustelėkite „Keisti nustatymus“.
Kartu su privalomaisiais slapukais, kurie yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, taip pat naudojame statistinius, funkcinius ir rinkodaros slapukus. Šie slapukai ne tik padeda naudotojui lengviau naršyti interneto svetainėje, bet ir suteikia mums informacijos apie tai, kaip ji (interneto svetainė) yra naudojama.
Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, susidedantis iš raidžių ir skaitmenų, kurie iš svetainės, kurioje apsilankote, išsiunčiami ir išsaugomi Jūsų įrenginyje, kurį naudojate naršymui. Slapukai veikia kaip techninė pagalba ir įvairiais būdais palengvina naudotojų naršymą svetainėje. Slapukai, naudojami mūsų interneto svetainėje, yra siunčiami SEB ir trečiųjų šalių, ir yra saugomi skirtingais būdais, priklausomai nuo slapuko tipo. Slapukų nustatymus galite valdyti žemiau. Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.