
Kaip išleisti ne visus pinigus, kuriuos uždirbame, o dalį atidėti – tikslams, planams, svajonėms? Praėjusią savaitę pasidalinome, kaip elgtis su pinigais, kad išleistume mažiau. Štai dar penki paprasti patarimai.
Kaip išleisti ne visus pinigus, kuriuos uždirbame, o dalį atidėti – tikslams, planams, svajonėms?
Reguliariai peržiūrėkite visas savo išlaidas
Bent kartą per mėnesį patikrinkite, kam išleidžiate daugiausiai pinigų, kurių išlaidų buvo galima atsisakyti, ir imkitės veiksmų jau artimiausią mėnesį. Patogiausia išlaidas kontroliuoti, jei atsiskaitote banko kortele – tuomet interneto banke ar mobiliojoje programėlėje gali matyti visą savo išlaidų ir pajamų suvestinę.
Jeigu naudojatės grynaisiais pinigais, neišmeskite kasos kvitų, jie padės mėnesio pabaigoje sugrupuoti ir suskaičiuoti išlaidas. Svarbiausia taisyklė: jeigu manote, kad galite atsisakyti tam tikrų išlaidų, taip ir padarykite iškart. Jei negalite dabar, metų sandūra tam tinkama, nes tai psichologiškai palankus metas naujai pradžiai
Nevėluokite apmokėti sąskaitų
Jeigu apskaičiuotumėte, kiek pinigų mokate tik dėl to, kad atidėliojate vykdyti finansinius įsipareigojimus, nustebtumėte. Laiku nesumokėtas mokestis už automobilio stovėjimą virsta bauda, už kurią galėtumėte tris kartus papietauti. Mokestis už laiku negrąžintą kredito perviršį ar pereikvotas mobiliojo interneto limitas – visa tai išlaidos, kurių galėjo nebūti. Todėl geriausia, sąskaitas ir mokesčius padenkite iškart, kai gaunate, arba pasirašykite tiesioginio debeto sutartis, nustatykite įvairių mokėjimų priminimus ir juos įvykdykite.
Pirkite geresnės kokybės daiktus
Nesusiviliokite pigiais daiktais. Pigiau nebūtinai reiškia geriau, nors gali atrodyti, kad galite pigiau nusipirkti daugiau daiktų. Galiausiai paaiškėja, kad išleidote ne ką mažiau pinigų. Geriau turėti, pavyzdžiui, geros kokybės įrankį ar prietaisą, kuris tarnaus metų metus, negu kasmet sulūžtantį išmesti ir pirkti naują. Žmonės, kurie turi pinigų, laikosi taisyklės, kad negalima švaistyti pinigų nekokybiškiems dalykams (beje, didelė kaina taip pat ne visada lemia gerą kokybę, tad pasiteiraukite pažįstamų rekomendacijų, pasidomėkite atsiliepimais). Tai galioja ne tik įsigyjant buitinę įrangą, bet ir perkant aprangą. Kokybiškesnė prekė yra geresnė investicija, daiktas tarnaus ilgiau, kels mažiau rūpesčių ir negaišins jūsų brangaus laiko.
Ribokite mažus malonumus užuot jų atsisakę
Neleiskite pinigams kontroliuoti visų jūsų minčių. Tai jūs turite valdyti pinigus: kelti finansinius tikslus, įgyvendinti norus. O pinigai – tik priemonė. Negadinkite sau nuotaikos. Visiškai atsisakę įprastų kasdienių malonumą keliančių akimirkų nebūsite laimingi ir skaičiuosite dienas, kada visas tas taupymo režimas baigsis. „Nepasitenkinimas dėl visą dieną trokštamo gabalėlio šokolado gali lemti, kad atsigriebsite po darbo užsukę į parduotuvę – ten prisipirksite, ko reikia ir ko nereikia. Tačiau nepiktnaudžiaukite mažais malonumais – ribokite jų kiekį per dieną ar savaitę“, – pataria J. Varanauskienė.
Pasidalykite savo patirtimi su kitais
Draugams, artimiesiems ar kolegoms tikrai pravers jūsų patirtis, atradimai, kaip geriau tvarkytis su pinigais, o jums pravers nauja informacija, kurios gausite iš jų.