Apie indėlius kalbame vis dažniau – tiek viešojoje erdvėje, tiek namuose. Natūralu, kad, keletą metų negirdėjus sąvokos „palūkanos už indėlius“, kyla klausimų apie tai, kas yra indėliai, kuo jie skiriasi ir kiek jie kainuoja (užbėgdami už akių pasakysime, kad indėlių paslauga klientams ne tik nieko nekainuoja, tačiau klientai iš jos dar ir uždirba).
Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie indėlius.
Kas yra indėlis?
Tai pinigų suma, kurią klientas laiko banke (paskolina bankui) ir taip taupo bei uždirba palūkanas-. Norėdami pasidėti indėlį, turėsite sudaryti sutartį su banku. Priklausomai nuo to, kokiu būdu taupote, indėliai skirstomi į dvi rūšis – terminuotuosius ir kaupiamuosius. Nuo indėlio rūšies ir termino priklauso ir mokamų palūkanų dydis.
Kiek kainuoja indėlio paslauga?
Padėti indėlį – tiek terminuotąjį, tiek kaupiamąjį – SEB banke nieko nekainuoja. Tiek terminuotojo, tiek kaupiamojo indėlio sąskaitos yra visiškai nemokamos ir jų galite atsidaryti vieną, dvi ar kitą jums reikiamą kiekį – visos sąskaitos bus nemokamos.
Kaip padėti indėlį?
Atsidaryti indėlio sąskaitą galite prisijungę prie interneto banko. Jei naudojatės naujuoju interneto banku, meniu juostoje pasirinkite „Taupymas ir pensija“ > „Mano indėliai“. Atsivėrusiame puslapyje galėsite pasirinkti kokį indėlį – terminuotąjį ar kaupiamąjį – norite padėti ir ties pasirinkta rūšimi tereikės spustelėti mygtuką „Padėti indėlį“. Jei kol kas dar naudojatės senuoju interneto banku, meniu juostoje pasirinkite „Taupymas ir pensija“ > „Indėliai“ > „Naujas indėlis“.
Kas yra terminuotasis indėlis?
Tai vienas dažniausiai pasirenkamų taupymo būdų – jis patogiausias tuo atveju, kai norite sutaupyti tam tikrą pinigų sumą per tam tikrą laikotarpį ir jo metu šių pinigų galite „nejudinti“.
Terminuotąjį indėlį galite sudaryti laikotarpiui nuo 1 mėnesio iki trejų metų.
Šiuo metu galiojančias palūkanų normas už terminuotuosius indėlius galite rasti čia.
Už populiariausius 12 mėnesių (365 dienų) terminuotuosius indėlius eurais šiuo metu mokame 3,5 proc. dydžio metines palūkanas.
Kaip skaičiuojamos terminuotojo indėlio palūkanos?
Terminuotojo indėlio palūkanas skaičiuojame laikydami, kad metuose yra 360 dienų. Palūkanos yra pridedamos prie indėlio ir išmokamos kartu su indėlio suma pasibaigus terminui į Jūsų nurodytą mokėjimo sąskaitą SEB banke.
Šiuo metu galiojančias palūkanų normas už terminuotuosius indėlius galite rasti čia.
Kokią mažiausią sumą galiu padėti į terminuotąjį indėlį?
Minimali indėlio suma – 100 eurų, 100 JAV dolerių.
Kas yra kaupiamasis indėlis?
Ši indėlio rūšis patrauklesnė gyventojams, norintiems turėti daugiau laisvės disponuoti indėlyje esančiais pinigais –padėję lėšas į kaupiamąjį indėlį bet kada galėsite jį papildyti ar lėšas pasiimti.
Šiuo metu galiojančias palūkanų normas už kaupiamuosius indėlius galite rasti čia.
Kaip skaičiuojamos kaupiamojo indėlio palūkanos?
Palūkanas už kaupiamąjį indėlį skaičiuojame kiekvieną dieną ir išmokame kartą per mėnesį į jūsų pasirinktą kaupiamojo indėlio arba mokėjimo sąskaitą SEB banke.
Šiuo metu galiojančias palūkanų normas už kaupiamuosius indėlius galite rasti čia.
Kokią mažiausią sumą galiu padėti į kaupiamąjį indėlį?
Minimalios kaupiamojo indėlio sumos nėra – taupyti galite ir nuo 1 euro ar 1 dolerio.
Kur laikomi indėlio pinigai?
Priklausomai nuo pasirinktos indėlio rūšies, turėsite pasirašyti terminuotojo arba kaupiamojo indėlio sutartį ir jums bus atidaryta terminuotojo arba kaupiamojo indėlio sąskaita.
Tiek terminuotojo, tiek kaupiamojo indėlio sąskaitos yra visiškai nemokamos ir jų galite atsidaryti vieną, dvi ar kitą jums reikiamą kiekį – visos sąskaitos bus nemokamos.
Kur ir kaip galiu valdyti savo indėlius?
Valdyti tiek terminuotuosius, tiek kaupiamuosius indėlius galite SEB mobiliojoje programėlėje ir interneto banke.
Kuo skiriasi indėlio sąskaita nuo banko sąskaitos?
Už indėlio sąskaitoje laikomas lėšas jums yra mokamos palūkanos. Atlikti mokėjimų už prekes ir / ar paslaugas iš šios sąskaitos negalite. Visgi, lėšas iš indėlio sąskaitos galite lengvai ir greitai pervesti į savo mokėjimo sąskaitą SEB banke. Tuo tarpu banko sąskaitos yra skirtos atsiskaitymams atlikti ir už jose laikomas lėšas palūkanos nėra mokamos.