Keisti kalbą:

Atpažinimo priemonės

Paragraphs

„Smart-ID“

Patogi, saugi ir nemokama mobilioji programėlė, kuria Baltijos šalyse naudojasi jau daugiau nei trys milijonai vartotojų. „Smart-ID“ veikia kaip atpažinimo priemonė ir leidžia prisijungti prie SEB interneto banko, tvirtinti mokėjimus ir pasirašyti elektroninius dokumentus.

SEB mobilioji programėlė

Naudokite programėlės PIN kodus ar biometrinius duomenis, kad galėtumėte prisijungti prie interneto banko, tvirtinti mokėjimus e. parduotuvėse, programėlėje ir interneto banke. Ši atpažinimo priemonė yra automatiškai priskiriama naudotojams, klientais tapusiems naudojantis mobiliąja programėle, tačiau visi klientai taip pat gali ją naudoti. 

„Mobile-ID“

Ši atpažinimo priemonė naudojama interneto banke ir mobiliojoje programėlėje.

Slaptažodžių generatorius

Ši atpažinimo priemonė naudojama interneto banke ir mobiliojoje programėlėje.

Saugus naudojimasis atpažinimo priemonėmis

„Smart-ID“, „Mobile-ID“, SEB mobiliojoje programėlėje ar slaptažodžių generatoriuje sukurtus PIN kodus naudojame kasdien – jungdamiesi prie interneto banko, mobiliojo ryšio operatoriaus, komunalinių paslaugų ar kitų paskyrų, atlikdami ir tvirtindami įvairiausias operacijas. 

PIN1 kodą naudojame prisijungdami prie atitinkamos paskyros, pvz., SEB interneto banko. 

PIN2 kodą naudojame tvirtindami norimas operacijas ir elektroninius dokumentus – mokėjimo pavedimus, sutartis, jų pakeitimus ir kt. 

PIN kodai nėra saugomi nei jūsų įrenginyje, nei paskyroje, todėl: 

  • kurdami PIN kodus juos būtinai įsiminkite
  • savo PIN kodų niekam neatskleiskite, net ir šeimos nariams
  • jų neužsirašykite – ant lapelių užrašyti kodus gali pamatyti pašaliniai asmenys
  • jei juos užmiršite, jų atkurti negalėsite ir turėsite susikurti naują „Smart-ID“ paskyrą arba, jei naudojatės „Mobile-ID“, kodus atblokuoti galėsite naudodamiesi atitinkamu funkcionalumu, kuris automatiškai atsiras pradėjus naudoti naują SIM kortelę 

Tik juos turėdami sukčiai gali prisijungti prie jūsų paskyrų ir jūsų vardu atlikti jiems reikiamas operacijas, taip jus tiesiog apvogdami.

  • Nesidalinkite savo PIN kodais su kitais
  • Netvirtinkite atsitiktinių užklausų
  • Nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą

Jei norite pervesti pinigus šeimos nariams, sutvarkyti įmonės sąskaitas faktūras ir kt., patys pradėkite tokius veiksmus savo įrenginyje. Įsitikinkite, kad patvirtinimo kodas, rodomas kartu su operacijos veiksmais, sutampa su PIN užklausa, ir kad veiksmų aprašymas atitinka atliekamą veiklą. Prieš suvesdami PIN kodus atidžiai perskaitykite ekrane matomą pranešimą apie tai, kokį veiksmą atliekate, įsitikinkite, ar vykdomas mokėjimo pavedimas atliekamas norimam asmeniui / į tinkamą sąskaitą, ar pasirašote dokumentą, kurio pasirašymą inicijavote.