Lietuvoje besikuriantys nauji verslai vis dažniau išgirsta apie naujas galimybes gauti finansavimą savo verslui. Viena iš jų – verslo greitinimo programos. Apie šių programų privalumus vaizdo įraše pasakoja „Startup Wise Guys“ greitojo fondo partneris Dmitrijus Sosunovas.
Lietuvoje vis dažniau išgirstame apie verslo greitinimo programas. Jos suteikia galimybę ne tik gauti investiciją, bet ir patarimų, palaikymą, mentorystę ir ryšius su kitomis įmonėmis. Per artimiausius penkerius metus verslo greitinimo fondai išleis apie 16 mln. eurų. Galima tikėtis, kad investicijų sulauks daugiau nei 100 naujų įmonių, kurios dar neturi pajamų, bet jau turi produktą. Tarp tokių fondų yra ir „Startup Wise Guys“, ir „70 Ventures“.
Verslo greitintuvai – pasaulyje vis labiau populiarėjanti naujo verslo finansavimo koncepcija. Be to, rizikos kapitalo fondai nori investuoti būtent į tuos startuolius, kurie yra pabaigę verslo greitinimo programas.
Taigi kas yra verslo greitėjimo programa? Dažniausiai tai atrodo taip: investuotojas jums pasiūlo 30 tūkst. eurų investiciją ir 3 mėnesių programą. Šią programą įsivaizduokite kaip mažą universitetą, kur jūsų komanda mokysis verslo pagrindų: apie produkto kūrimą, rinkodarą, pardavimus, kaip prisistatyti klientui, investuotojui, kokie jūsų lūkesčiai, kaip burti komandą, kaip įvardyti tikslus.
Verslo greitintuvas – intensyvi trijų mėnesių programa, kuri padės jūsų produktui pajudėti į priekį. Dažniausiai po verslo greitinimo programos startuoliai keliauja pas verslo angelus, kurie nori investuoti į naujus verslus, kurie jau turi šiokių tokių pajamų. Kiti ieško tolimesnių investicijų ir kreipiasi į rizikos kapitalo fondus, kurie investuoja didesnes sumas.
Vis dėlto pirmasis bilietas į tolimesnes investicijas – verslo greitinimo programa, kuri gali atskleisti, ar jūsų produktas įdomus rinkai, ir suteikti jums 30–50 tūkst. eurų investiciją.
Šį kelią praėjo tokie startuoliai kaip apgyvendinimo paslaugų dalijimosi platforma „AirBnB“, socialinis tinklas „Reddit“, debesų kompiuterijos bendrovė „Dropbox“. Po tokių programų jos buvo pastebėtos ir gavo tolimesnę investiciją.
Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų.
Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt.
Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą.
Savo interneto svetainėje mes naudojame slapukus ir dalijame juos į dvi kategorijas. Privalomieji slapukai yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, ir yra automatiškai įdiegiami Jūsų įrenginyje, Jums pirmąkart apsilankius mūsų interneto svetainėje. Tam, kad suteiktume Jums geriausią galimą naršymo patirtį, o taip pat personalizuotą informaciją apie mūsų teikiamas paslaugas, mes taip pat naudojame neprivalomuosius slapukus – statistinius, funkcinius ir rinkodaros – slapukus. Jei nesutinkate su nebūtinųjų slapukų naudojimu, spustelėkite „Tik būtinieji slapukai“.
Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.
Norėdami peržiūrėti ar pakeisti slapukų nustatymus, spustelėkite „Keisti nustatymus“.
Kartu su privalomaisiais slapukais, kurie yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, taip pat naudojame statistinius, funkcinius ir rinkodaros slapukus. Šie slapukai ne tik padeda naudotojui lengviau naršyti interneto svetainėje, bet ir suteikia mums informacijos apie tai, kaip ji (interneto svetainė) yra naudojama.
Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, susidedantis iš raidžių ir skaitmenų, kurie iš svetainės, kurioje apsilankote, išsiunčiami ir išsaugomi Jūsų įrenginyje, kurį naudojate naršymui. Slapukai veikia kaip techninė pagalba ir įvairiais būdais palengvina naudotojų naršymą svetainėje. Slapukai, naudojami mūsų interneto svetainėje, yra siunčiami SEB ir trečiųjų šalių, ir yra saugomi skirtingais būdais, priklausomai nuo slapuko tipo. Slapukų nustatymus galite valdyti žemiau. Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.