Kiekvienas jaunas verslininkas, norintis idėją paversti verslu, žino, kad anksčiau ar vėliau teks pagalvoti, iš kur gauti pinigų svajonei paversti realybe. Vaizdo įraše „Startup Wise Guys“ akseleravimo fondo partneris Dmitrijus Sosunovas pasakoja, kokie įvairūs būna pradedančiojo verslo finansavimo būdai.
Pradedančiojo verslo finansavimo galimybės priklauso nuo įmonės stadijos. Pats lengviausias būdas – nuosavas kapitalas, kuris gali būti neribotas. Be to, taip finansuodamas savo verslo plėtrą nelieki niekam skolingas.
Meilės investicijomis vadinamos tokios investicijos, kai pinigų gaunama iš giminių, draugų. Tokių investicijų galima tikėtis, kai įmonė yra dar tik idėja. Tokio finansavimo būdo privalumas yra tas, kad turite lanksčias sąlygas, tačiau kartu susiduriate su ribota galimybe įvertinti verslo potencialą.
Dar vienas būdas gauti pinigų verslo plėtrai yra sutelktinis finansavimas. Tuomet galite sulaukti mažų sumų iš skirtingų investuotojų internetu.
Turint ne tik idėją, bet ir produktą, dažniausiai kreipiamasi į verslo angelus. Iš jų galite tikėtis gauti iki 80 tūkst. eurų investicijų.
Akseleravimo programomis Lietuvoje dažniausiai užsitikrinamas 20–50 tūkst. eurų finansavimas. Tai puikus būdas gauti ne tik piniginę, bet ir mentorių paramą.
Dėl įmonės plėtros finansavimo galite kreiptis ir į rizikos kapitalo fondą. Didžiausia suma, kurios galite tikėtis iš rizikos kapitalų fondų pagal jų turimas strategijas, Lietuvoje yra 1 mln. eurų.
Finansavimo šaltiniu gali tapti ir finansinės institucijos; jos priklausomai nuo situacijos gali suteikti nuo 5 tūkst. iki 1 mln. eurų paskolą. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad jei jūs esate tik pradedantysis verslininkas, naivu tikėtis labai didelės paskolos.
Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų.
Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt.
Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą.
Savo interneto svetainėje mes naudojame slapukus ir dalijame juos į dvi kategorijas. Privalomieji slapukai yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, ir yra automatiškai įdiegiami Jūsų įrenginyje, Jums pirmąkart apsilankius mūsų interneto svetainėje. Tam, kad suteiktume Jums geriausią galimą naršymo patirtį, o taip pat personalizuotą informaciją apie mūsų teikiamas paslaugas, mes taip pat naudojame neprivalomuosius slapukus – statistinius, funkcinius ir rinkodaros – slapukus. Jei nesutinkate su nebūtinųjų slapukų naudojimu, spustelėkite „Tik būtinieji slapukai“.
Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.
Norėdami peržiūrėti ar pakeisti slapukų nustatymus, spustelėkite „Keisti nustatymus“.
Kartu su privalomaisiais slapukais, kurie yra būtini svetainės veikimui užtikrinti, taip pat naudojame statistinius, funkcinius ir rinkodaros slapukus. Šie slapukai ne tik padeda naudotojui lengviau naršyti interneto svetainėje, bet ir suteikia mums informacijos apie tai, kaip ji (interneto svetainė) yra naudojama.
Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, susidedantis iš raidžių ir skaitmenų, kurie iš svetainės, kurioje apsilankote, išsiunčiami ir išsaugomi Jūsų įrenginyje, kurį naudojate naršymui. Slapukai veikia kaip techninė pagalba ir įvairiais būdais palengvina naudotojų naršymą svetainėje. Slapukai, naudojami mūsų interneto svetainėje, yra siunčiami SEB ir trečiųjų šalių, ir yra saugomi skirtingais būdais, priklausomai nuo slapuko tipo. Slapukų nustatymus galite valdyti žemiau. Daugiau informacijos rasite mūsų Slapukų politikoje.