Mindaugas: „Skirtingo darbo patirtis leidžia į tuos pačius dalykus pažiūrėti kitu kampu ir rasti naujų kūrybiškų idėjų“
Įvairovė suteikia mums daugiau žinių ir leidžia į tuos pačius dalykus pažvelgti kitu kampu. Taip teigia ir SEB banko produkto vadovas Mindaugas Sujeta, kuris savo karjerą banke pradėjo nuo teisininko pozicijos. Kviečiame skaityti interviu su Mindaugu ir sužinoti daugiau apie karjeros privalumus ir iššūkius.
Kaip prasidėjo Tavo karjera SEB banke?
Sulaukiau draugės skambučio, kad SEB bankas ieško teisininko. Vienas darbo pokalbis, kuriam nesibaigus buvau pakviestas susipažinti su būsima komanda. Dar vienas pokalbis – su banko tuometiniu vadovu – gavau pamoką apie SEB banko požiūrį į klientus ir banko vertybes. Tiesą pasakius, jaučiausi, kad kalbėdamas, prisistatydamas pasirodžiau prastai, o galimybė įsidarbinti banke, kuri po pirmo pokalbio atrodė jau buvo visai šalia, nuplaukė. Visgi netrukus gavau kvietimą prisijungti prie banko. Tikriausiai manyje pamatė tai, ko savyje nemačiau net pats.
Kas paskatino pasukti iš teisės į produktų plėtrą? Papasakok savo karjeros keitimo istoriją
Noras keistis ir keisti. Ironiška, tačiau tai ir vėl buvo skambutis. Šį kartą iš kolegos. Sutapo aplinkybės, kad banko sistemos keitimo projekte buvo reikalingos bet kokios, net ir pačios kreiviausios rankos, o aš jaučiausi kiek per ilgai užsisėdėjęs toje pačioje teisininko pozicijoje. Apsispręsti buvo sunku. Bandžiau įvairiais būdais atspėti, kuris kelias būtų geresnis per ilgesnį laiką. Po ilgos savaitės dvejonių supratau, kad tokių dalykų neapskaičiuosi. Kiekvieno veiksmo, kurį atliekame, gaunamą rezultatą dažnai pamatome ne iš karto. Nusprendžiau prisiimti riziką ir prireikus dalykus taisyti ateityje. Manau, kad karjeros rizika yra neišvengiama, todėl svarbu paklausti savęs, kas yra svarbiau – ar baimė keistis, ar noras keistis.
Su kokiais iššūkiais susidūrei horizontaliai keisdamas karjerą?
Sunkiausia buvo atsisakyti to, ką susikūriau universitete mokydamasis teisės ir vėliau daug metų dirbdamas teisinį darbą. Tai mano išsilavinimas, žinios, vertinga teisinio darbo patirtis ir pati profesija, kuri man išties labai patiko. Tikrai nebuvo taip, kad dirbau nemylimą darbą ir ieškojau būdų ištrūkti. Kartu buvo ir stiprus netikrumo jausmas, kad iš profesinės srities, kurioje jaučiausi gana komfortabiliai, turiu persikelti į sritį, kurioje nieko nesuprantu ir nieko nemoku. Jaučiau baimę, kad nesugebėsiu pateisinti lūkesčių ir nuvilsiu manimi pasitikėjusius žmones.
Ko Tave išmokė šis pokytis?
Pirmiausia – pasitikėjimo. Pamačius, kad žmonės vertina pirmuosius mano naujo darbo rezultatus, labai išlaisvėjau. Iki tol galvojau, kad nieko daugiau, išskyrus teisinį darbą, dirbti nemoku, tačiau labai greitai supratau, kad galėčiau dirbti iš esmės bet ką. Skamba gana drąsiai, bet tai labai stiprus jausmas, kurį linkėčiau patirti visiems. Žinoma, prisiėmus naują atsakomybę plečiasi patirtis ir žinios, atsiranda galimybė jas jungiant pasiekti dar geresnių rezultatų.
Ką patartum siekiantiems pakeisti karjeros kryptį?
Nebijoti. Nelaukti skambučių. Pasaulis daug įdomesnis, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio, o visi dalykai yra išmokstami.
Kokią teisininko įgytą kompetenciją naudoji dirbdamas produktų plėtros srityje?
Teisininko darbas yra paremtas logine veiksmų analize. Visai kaip ir programuotojų rašomas kodas. Nors kodo skaityti visiškai nemoku, panaši mąstymo kryptis padeda susikalbėti tarpusavyje ir greičiau rasti tinkamus sprendimus. Teisinės žinios ir skirtingo darbo patirtis leidžia į tuos pačius dalykus pažiūrėti ir kitu kampu, susieti skirtingus dalykus ir rasti naujų kūrybiškų idėjų. Be to, prireikus visada galiu kreiptis į teisės padalinio kolegas ir rasti su jais bendrą kalbą.