Rinkoje geidžiamą sertifikatą įgijusi Aistė: „Tai tarsi „Grammy“ apdovanojimas duomenų apsaugos pasaulyje“
Duomenų apsaugos specialistams „Certified information Privacy Professional/Europe (CIPP/E)” sertifikatas yra tarsi „Grammy“ apdovanojimas – kelias link jo nėra lengvas, bet rezultatas gali nulemti karjerą ateityje. Šį sertifikatą įgijusi SEB banko duomenų apsaugos specialistė Aistė Zacharkienė prisimena, kad siekdama rinkoje geidžiamo sertifikato, turėjo gerai pakrutinti pilkąsias smegenų ląsteles. Šiandien ji yra dėkinga komandai ir vadovui, kurie paskatino siekti sertifikato ir palaikė visos kelionės metu. Kviečiame skaityti pokalbį su Aiste ir apie jos kelionę sužinoti daugiau.
Kas yra „Certified information Privacy Professional/Europe (CIPP/E)” sertifikatas ir kuo jis ypatingas?
Tai kaip duomenų apsaugos srities „Grammy“ apdovanojimas. Jis yra Europos Sąjungoje geriausiai žinomas ir vertinamas Informacinio privatumo eksperto (CIPP/E) sertifikatas. Paprastai įmonės, ieškodamos specialistų darbui duomenų apsaugos srityje, pageidauja, kad kandidatas turėtų šį sertifikatą. Išlaikius sertifikato egzaminą tampama Tarptautinės duomenų apsaugos profesionalų asociacijos (angl. IAPP) nariu.
Kas tave paskatino įgyti šį sertifikatą?
Šis egzaminas ne tik, kad prestižinis, nes yra pripažįstamas visame pasaulyje, tačiau ir kainuoja nemažai pinigų. Esu baigusi viešojo administravimo studijas, todėl jeigu ne SEB bankas, ne tik, kad nebūčiau laikiusi, bet galbūt apskritai nežinočiau apie tokią išskirtinę galimybę. Laikyti šį egzaminą pasiūlė mano vadovas, prieš daugiau nei vienerius metus. Iš pradžių tai skambėjo bauginančiai, nes jau buvau girdėjusi apie šį sertifikatą ir jo sudėtingumą, pasiruošimą, kuris trunką vienerius metus. Supratau, kad turiu pabandyti ir pasiryžti. Esu dėkinga, nes investavusi į galimybę laikyti šį egzaminą organizacija investavo į mano karjerą, potencialą, pasitikėjimą savimi ir augimą.
Kaip sertifikatas padės kasdieniame darbe ir siekti asmeninių karjeros tikslų ateityje?
Pirmiausia, šis sertifikatas ir visas kelias iki jo man suteikė daug pasitikėjimo savo žiniomis, komanda ir vadovu. Nuo šiol kasdieniame darbe galėsiu spręsti sudėtingesnes su duomenų apsauga ir privatumu susijusias situacijas, taip prisidėsiu prie organizacijos augimo. Juokais klausiau vadovo, ar jam nebaisu, kad turėdama šį sertifikatą turiu stiprų pranašumą, atveriantį plačias karjeros galimybes ne tik banke. Tačiau vadovas tik džiaugiasi prisidėjęs prie mano augimo. Žvelgiant į perspektyvą, manau, kad tai man atvers daug profesinių durų, o šiandien mano tikslas padėti augti organizacijai, kuri padeda augti man.
Koks buvo tavo streso lygis egzamino metu, jei vertintum skalėje nuo 0 iki 10?
Buvo rimtas išbandymas mano nervinėms ląstelėms, tad balas būtų pakankamai aukštas. Į 90 egzamino klausimų turėjau atsakyti per pustrečios valandos, o visą šį laiką esi izoliuotas nuo aplinkos ir visą dėmesį koncentruoji tik į egzamino klausimus ir tiksintį laiką. Jaučiau, kaip tiksi ne tik laikas, bet tam tikrais momentais ir greitėjantis mano pulsas.
Koks yra ryškiausias prisiminimas laikant ar ruošiantis egzaminui?
Išskirčiau ypatingą savo kolegų palaikymą ruošiantis šiam egzaminui. Mano komandos nariams, kartu su manimi dirbantiems duomenų apsaugos srityje, sertifikatas ir kelias link jo yra pažįstamas. Šiandien noriu tik dar kartą padėkoti jiems už palaikymą, tikėjimą manimi ir padrąsinimą.
Kuo skiriasi specialistas, turintis šį sertifikatą nuo neturinčio?
Labai paprasta – šį sertifikatą turintis specialistas yra gerokai labiau vertinimas duomenų apsaugos srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, pasaulyje, kadangi tai yra pasaulinis privatumo sertifikavimo standartas. Šį sertifikatą įgijęs specialistas turi daug kompetencijos ir žinių, apimančių visos Europos bei nacionalinius duomenų apsaugos įstatymus, Europos privatumo užtikrinimo modelį, pagrindinę privatumo terminiją ir praktines asmens duomenų apsaugos žinias.